Būs gaisa balonu festivāls

Liepnā un Alūksnē 10. un 11.septembrī notiks tradicionālais gaisa balonu festivāls “Liepna no putna lidojuma”, bet sestdienas vakarā Alūksnes stacijas laukumā būs iespaidīgā gaisa balonu vakara spīdēšana.

Festivāla organizatore Liene Stabinge atgādina, ka visi lidojumi varēs notikt tikai labvēlīgu laika apstākļu gadījumā. 10.septembrī būs rīta un vakara lidojumi Liepnā, bet 11.septembrī – rīta lidojums Liepnā un vakara lidojums Alūksnē, kā arī vakara spīdēšana pulksten 21.00 – šoreiz stacijas laukumā. Rīta lidojumu laiks būs aptuveni 6.30, bet vakara – aptuveni 17.30, jo vispirms jāveic sagatavošanās darbi.

“Šobrīd pilotu un gaisa balonu skaits, kas mūsu pusē ieradīsies, vēl tiek precizēts – plānoti 6 vai 7 gaisa baloni. Cerams, ka starp tiem varēsim vērot arī Latvijā jaunāko gaisa balonu “O!Karte” (pilots Ģirts Vilks), kas reģistrēts tikai šovasar. Šis gaisa balons ir koši zaļā krāsā un izskatās ļoti krāšņi debesīs,” stāsta L.Stabinge. Visu četru lidojumu laikā piloti piedalīsies sacensībās, veicot dažādus uzdevumus. Parasti viena lidojuma laikā ir jāveic divi līdz septiņi uzdevumi. Sacensību direktors būs Mārtiņš Stirāns.

Festivālu organizē Liepnas pagasta attīstības grupa “Iespēja” sadarbībā ar klubu “99 gaisa baloni” un Alūksnes novada pašvaldību. “Ja kāda privātpersona vai juridiska persona festivāla norisei vēlas ziedot 80 latu, tad viņiem būs iespēja izlidot ar gaisa balonu. Tā nav lidojuma cena, bet ziedojums, jo visdārgāk maksā gāze, kas nepieciešama lidošanai. Darba grupa, tiesneši, sacensību direktors strādā kā brīvprātīgie, lai festivāls notiktu – tāpat arī piloti. Paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem par to, ka šajos ekonomiskajos apstākļos mums festivāls tomēr notiks. Tagad visiem kopā jālūdz, lai tikai būtu lidojumiem labvēlīgi laika apstākļi tāpat kā pērn – tad visiem sirdī būs prieks,” saka L.Stabinge. Naktsmājas festivāla dalībniekiem laipni atvēlēs Liepnas iedzīvotāju ģimenes un Liepnas vidusskolas internāts.

Kultūra