Būs Vecgulbenes muižas svētki

Ikviens, kas vēlas izbaudīt ceļojumu senatnē un mūsdienās, 17.septembrī aicināts uz Vecgulbenes muižas svētkiem “Senatne – izaicinājums mūsdienām”.

“Vecgulbenes muižas parkā svētku norises būs no pulksten 11.00 līdz 17.00. Izbaudot ceļojumu senatnē, visu dienu varēs apmeklēt amatnieku un tirgotāju labumu andeli. Iepazīt senatni palīdzēs arī aktīva līdzdarbošanās – bērniem būs vizināšanās ar ponijiem, senās spēles un rotaļas. Būs vizināšanās zirgu pajūgos, vērpšana, aušana, celošana, adatas pinuma veidošana, ādas apavu gatavošana, šaušana ar loku un arbaletu, monētas kalšana, ārstniecības augu atpazīšana, cīņas ar zobenu, ēdiena gatavošana ugunskurā, tradicionālās “Zirga zupas”, mandeles vīnā, senā vīna “Claree” baudīšana. Būs arī ietērpšanās senajos tērpos un bruņās un seno cīņu demonstrējumi. Varēs iesaistīties “Mūku “ spēlēšanā. To visu izbaudīt palīdzēs vēstures rekonstrukcijas klubi “Senzeme”, “Ugunszīme”, “Gerdene”, “Baltava”, SIA “Niedru lija” un citi,” stāsta Vecgulbenes muižas pārvaldniece Iveta Kovtuņenko.

Viņa norāda, ka svētku svinīgā atklāšana būs pulksten 13.00, kad sāksies ceļojums mūsdienās. Sveicienus visiem svētku dalībniekiem sūtīs dejojošie zirgi, no pulksten 13.20 līdz 14.20 ar koncertprogrammu “Labākais no visa...” uzstāsies Harijs Ozols un Santa Zapacka. Pulksten 14.25 paredzēta Vecgulbenes muižas tencinājumu pasniegšana sadarbības partneriem, pēc tam atkal sveicienus viesiem sūtīs dejojošie zirgi un būs māsu Legzdiņu koncertprogramma.

“Baltās pils pagrabos būs apskatāma fotoizstāde “Vecgulbenes muižas svētki 2010”, kā arī gaidāmi dažādi pārsteigumi. No pulksten 13.00 sāksies bērniem dažādas atraktīvas spēles un rotaļas kopā ar populāriem pasaku tēliem – trim sivēntiņiem, Vinniju Pūku un citiem. Gardēžu ielā ikviens varēs iegādāties dažādus gardumus, bet svētku notikumus iemūžinās fotogrāfi no kluba “Fotomobilizācija”,” atklāj I.Kovtuņenko.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja muižas svētkos būs brīva, bet pārējiem ieeja uz dienas pasākumiem - 1,50 lats no personas. Savukārt pulksten 20.00 Vecgulbenes muižas Lielajā zālē sāksies svētku balle kopā ar grupu “Divatā”. Sīkāku informāciju var gūt arī interneta mājas lapā “www.baltapils.lv”.

Kultūra