Cālēni šogad Alūksnes novadā nedziedās

Bērnudārznieku vecāki jautā, vai šogad Alūksnē un novadā notiks mazo vokālistu konkurss “Cālis”. “Redzu, ka Apes novadā šāds pasākums būs, taču par Alūksni nav nekādas informācijas. Vai tiešām konkursu nerīkos un mazajiem nebūs iespējas, kur rādīt savus talantus?” jautā kāda māmiņa.

“Alūksnes Ziņas” noskaidroja, ka konkurss “Cālis” Alūksnes novadā šogad patiešām nenotiks.

Alūksnes novada Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte apstiprina, ka Kultūras un sporta nodaļa turpmāk šo pasākumu neorganizēs. “Kultūras un sporta nodaļa organizē un koordinē pieaugušajiem domātus pasākumus. Jau vairākus gadus konkursu organizējām, lai gan tas neatbilda mūsu darbības laukam. Vēsturiski tas bija televīzijas konkurss un bērni no visiem Latvijas novadiem sacentās par labākā titulu. Beidzot pastāvēt “Cālim” televīzijā, domājām, ko darīt, jo pēctecības nav – nav kur bērnu virzīt tālāk. Turpinājām organizēt, jo tā bija skaista tradīcija. Bet pagājušā gada oktobrī izlēmām šo pasākumu vairs neorganizēt,” skaidro S.Eglīte, kura konkursa organizēšanā iesaistījusies kopš 1995.gada.

S.Eglīte uzskata - šā konkursa organizēšanu varētu uzņemties Alūksnes Kultūras centrs, kāds no pagastu tautas namiem vai Izglītības pārvalde. “Kā būs nākotnē – ir atklāts jautājums. Tradīcija bija laba, un es ticu, ka risinājums būs. Gan bērniem, gan pieaugušajiem pasākums patika. Bērnus vienmēr apdāvinājām un viņi jutās īpaši. Izglītības pārvalde jau organizē jauno talantu konkursus, kuros var piedalīties skolēni, varbūt viņi var organizēt konkursu arī mazākiem bērniem. Šogad ieturēsim pauzi un cerēsim, ka nākamgad tradīcija atgriezīsies,” teic S.Eglīte. Kā konkursu organizē citos novados, S.Eglītei nav informācijas. “Daudzviet konkursam ir nomainīts nosaukums un tas nav vairs “Cālis”. Katrā novadā ir citādāk,” atzīst S.Eglīte.

Savukārt Apes novada "Cālis" notiks šo svētdien - 30.aprīlī.

Kultūra