Ceturtais tūrisma konkurss skolēniem „Dodies šurp, uz pasaules malu, rūdīt raksturu savu” finišējis

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas sadarbībā ar novada muzejiem un kultūras iestādēm rīkoja tūrisma konkursu novada skolēniem „Dodies šurp, uz pasaules malu, rūdīt raksturu savu - 4”. Pagājušajā nedēļā tika apkopoti rezultāti. 
"Šis konkurss notiek jau ceturto reizi, un tā mērķis ir aicināt skolēnus papildināt zināšanas par sava novada vēsturi, kultūrvidi un tūrismu, kā arī rosināt apmeklēt vietējos kultūras pasākumus," stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
Konkursā piedalījās Bejas pamatskolas 2. klase, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10.a klase un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra dzīvesprasmju skoliņa „Princešu studija”. Konkursā atsevišķi tika vērtēti 1.-6.klases un 7.-12.klases skolēni.
"Lai piedalītos konkursa finālā, komandām bija jāapmeklē trīs pašvaldības muzeji vai tūrisma objekti un trīs kultūras pasākumi Alūksnes novadā. Konkursa dalībnieki bija apmeklējuši Zeltiņu muzeju, Alūksnes muzeju, Viktora Ķirpa Ates muzeju, Jaunlaicenes muižas muzeju, Veclaicenes muzeju, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas muzeju, dabas muzeju „Vides labirints”, Spidzenieku pilskalnu. Savukārt konkursa laikā apmeklēto kultūras pasākumu vidū bijušas dažādas izrādes bērniem, radošās darbnīcas, Pļaujas svētki, Alūksnes novada svētki, pārgājiens, Bānīša svētki, lekcija „Ieroči un karošana Latvijā 14.- 16. gadsimts”," stāsta E.Aploka.
Finālā komandām bija jāparāda neliela prezentācija vai video par redzēto un dzirdēto apmeklētajos objektos un kultūras pasākumos, kā arī jāveic dažādi uzdevumi par apmeklētajām vietām.
"Lai gan konkursa nolikums paredzēja, ka pirmo trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņem atšķirīgas balvas, konkursa žūrijas komisija, vērtējot dalībnieku prezentācijas, pieņēma lēmumu, ka galveno balvu – braucienu uz ūdens atrakciju parku „Aura” Tartu Igaunijā saņems visas trīs komandas, kas šogad piedalījās konkursā!" informē E.Aploka.

Kultūra