Ciklu “Alūksnei - 90” noslēgs ar “90 soļiem”

Šodien pulksten 19.00 Alūksnes tautas namā notiks pilsētas jubilejai veltīts pasākums “90 soļi”, kas kļūs par pēdējo pasākumu ciklā “Alūksnei - 90”.

Šis pasākums būs noslēgums mēneša aktivitātēm, kuras jubilejas ieskaņas varēja just ikvienā pilsētas kultūras iestādē: Alūksnes muzejā, Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Alūksnes mūzikas un mākslas skolās.

Pasākuma režisore Astrīda Bētere atklāj, ka, gatavojoties šodien gaidāmajam notikumam, daudz laika pavadīts muzejā un bibliotēkā. Kopā ar Alūksnes muzeja darbiniecēm Astrīdu Ievednieci un Elīnu Āboltiņu, kā arī Antonu Balodi no Alūksnes pilsētas bibliotēkas viņa par pilsētas vēsturi apkopojusi gan informatīvo materiālu, gan agrāko laiku fotogrāfijas.
Šie materiāli tiks izmantoti, atspoguļojot Alūksnes vēsturi caur teatralizētām etīdēm. Tajās ar Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” dalībnieku palīdzību plānots parādīt dažādas sadzīviskās situācijas, sniedzot ieskatu aizvadīto gadskārtu spilgtākajās iezīmēs. Viņiem palīdzēs Alūksnes tautas deju kolektīva “Pastalnieki” 7. - 9.klašu grupa (vadītāja Inga Meirāne), kā arī Bejas un Strautiņu pamatskolas dziedātāji (pedagogi Inese un Zigmārs Krūmiņi).

Ar Alūksnei veltītu dziesmu popuriju pasākumu kuplinās Alūksnes tautas nama jauktais koris “Sonus” (vadītāja Ināra Kravale). Vēl šajā vakarā uzstāsies Alūksnes tautas nama deju kopa “Jukums” (vadītāji Inita un Agris Veismaņi), Dzintra Sapule, pārstāvot Alūksnes literātu klubu “Ezerlāse”, kā arī Monta Mūrniece no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. Visu kopā sasaistīs Alūksnes mūzikas skolas skolotāja Lāsma Cunska.

Pasākuma viesi varēs noskatīties Eināra Grosa veidotu videofilmu, kurā savus vēlējumus pilsētas dzimšanas dienā teiks katrs no 15 Alūksnes novada domes deputātiem. Pasākuma izskaņā tiks sumināti Alūksnes Bērnu un jauniešu centra rīkotā reklāmas konkursa “Pilsēta, kurā es dzīvoju” laureāti, kā arī Alūksnes novada pašvaldības ģerboņa skiču konkursa labāko darbu autori.

Kultūra