Daumanta Kalniņa jaunā soloprogramma „Atspulgi” - arī Alūksnē

Jaunais un talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš Alūksnes kultūras centrā ar savu soloprogrammu “Atspulgi” uzstāsies 9.martā pulksten 19.00.

Koncertā skanēs Raimonda Paula „Tu nāc, tu ej”, Arņa Medņa „Šodien ārā saulains laiks”, Mārtiņa Brauna „Mammu, es gribu”, Zigmara Liepiņa „Vēja suns”, Ingus Baušķenieka „Milžu cīņa”, Jura Kulakova „Mēs pārtiekam viens no otra”, Aleksandra Kublinska „Minikleitiņa”, Jāņa Logina „Senā dziesma”, Ulda Marhilēviča „Nakts vārdi” un citi pazīstami skaņdarbi.

„Programmā esam iekļāvuši gan latviešu estrādes klasiķu, gan mūsdienu komponistu populārākās dziesmas, kas man un maniem domubiedriem – pavadošajai grupai – ir sekojušas visas muzikālās dzīves garumā,” par jauno programmu stāsta dziedātājs, atzīstot – šīs dziesmas veidojušas viņa attiecības ar latviešu popmūziku un rokmūziku. „Tās ir populāras, bet nepelnīti piemirstas dziesmas, kurās esam atraduši ne tikai to muzikālo vērtību un sava laika elpu un smaržu, bet arī aktualitāti mūsdienās, lai šajā programmā mēs liktu tām ieskanēties no jauna, savās versijās, ievijot aranžējumos arī savas muzikālās zināšanas un pieredzi, kas iegūta daudzajos mūzikas festivālos un koncertos,” saka D.Kalniņš.

Jāpiebilst, ka dziedātāja kontā jau ir vairākas nozīmīgi apbalvojumi: par Kvazimodo lomu „Parīzes Dievmātes katedrālē” viņš saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā „Gada debija skatuves mākslā” (2012; par šo lomu Daumants tika nominēts arī „Lielajai Mūzikas balvai”); savukārt 2015.gadā viņš ieguva konkursa „Riga Jazz Stage” “Grand Prix”. Taču šie sasniegumi talantīgajam dziedātājam nekļuva par iemeslu „inficēties” ar „zvaigžņu slimību” vai gozēties slavas saulītē, bet gan deva impulsu strādāt pie jaunas soloprogrammas, lai ar to dotos pie skatītājiem visā Latvijā. „Daumants ir cilvēks – tīrradnis,” par dziedātāju saka LMB žūrijas dalībniece – LR3 „Klasika” direktore Gunda Vaivode.

Kā informē koncerttūres producents Jānis Kļaviņš, koncertos Daumantam talkā nāks viņa uzticamie skatuves partneri – sevi apliecinājušie popmūzikas, rokmūzikas un džeza mūziķi, kas darbojas dažādos projektos (televīzijas projekta „Mana dziesma” orķestris, „Silvestri Orkestri”, „City Jazz Big Band” un „Twin Town”, Latvijas Radio bigbends un citi): Mārcis Auziņš (ģitāra), Toms Poišs (kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti) un Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti). Jāpiebilst, ka visi pavadošās grupas mūziķi – tāpat kā D.Kalniņš – ieguvuši augstāko izglītību savā jomā, mācoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā un papildinot savas zināšanas ārzemēs.

Koncerttūri atbalsta „AB Holding”. Informatīvie atbalstītāji - „Latvijas Avīze” un „Latvijas Radio 2”.

Kultūra