Dāvina izstādi “Senču aicinājums” 6

Alūksnes muzejā rīt, 5.decembrī, pulksten 14.00 atklās mākslinieka Pētera Postažas (Rīga) gleznu izstādi “Senču aicinājums”, kur piedalīsies arī pats gleznotājs. “Alūksnes Ziņām” mākslinieks ar lepnumu atzīst, ka viņa dzimtas saknes meklējamas Alūksnē.
“Pats esmu dzimis Jelgavā, bet mana vecmamma un vectēvs, viņu vecāki un citi radinieki bija alūksnieši, kuri tagad atdusas Alūksnes kapu kalniņā. Atminos, kā uz Alūksni pirmo reiz atbraucu vectēva dzimšanas dienā, kad man bija 7 gadi. Mana tēva dzimtās mājas bija pie Nesaules ezera Nēķenē – tagad tur palikuši vairs tikai mājas pamatu akmeņi un akas vieta... Tur bebri tagad mājas sabūvējuši! Bet pēc Alūksnes senčiem man ir nostaļģija, tādēļ arī tiek rīkota šī izstāde “Senču aicinājums” – par godu maniem Alūksnes senčiem,” stāsta P.Postaža.

Mākslinieks atklāj, ka izstādē Alūksnē būs skatāmas vairāku tematiku gleznas – par ezeriem, ūdensrozēm, Līgo svētku tēmu. Vienā no gleznām skatāma arī Alūksnes ezera Cepurītes sala, vēl citā - Tempļakalns. “Būs arī glezna “Lielais izcirtums” - braucot pa Latviju, daudzviet ceļu malās redzami izcirtumi, bet tajos ir arī savs skaistums gleznotāja acij. Protams, daudziem patīk gleznot dabu, jautājums tikai – kādā interpretācijā. Es esmu figurālists – man patīk figurālās bildes. Instalācijas, foto un gaismas, kas tagad ir moderni, manī interesi neizraisa, jo esmu gleznotājs, kurš glezno uz audekla ar eļļas krāsām,” saka P.Postaža.

Izstādēs mākslinieks piedalās no 1965.gada. Sarīkojis apmēram 10 personālizstādes Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. “Savas izstādes organizēju ik pēc pieciem gadiem. Savulaik bijušas Valkā, Gulbenē. Nākamgad man paliks 75 gadi, tādēļ esmu sarosījies - vēlos šajā laikā noorganizēt izstādes Alūksnē, Gulbenē, Valmierā un Jelgavā. Alūksnē izstādi vēlējos rīkot nākamgad, bet radās iespēja to izdarīt jau tagad,” saka mākslinieks.

Jāuzsver, ka visas izstādes “Senču mantojums” gleznas P.Postaža dāvinās Alūksnes muzejam – par godu saviem vecākiem, vecvecākiem un radiniekiem no Alūksnes. “Ar senčiem jānorēķinās,” viņš saka. 

Komentāri 6

Burtiņš

Unikāli uzrakstīts: Pētera Postažano Rīgas gleznu izstāde!!!!
Kur tā var iemācīties?

pirms 6 gadiem, 2014.12.04 13:55

a re kā nu

reāls labums gan ir tiem komentāriem, lasa tos aktīvi... :D

pirms 6 gadiem, 2014.12.04 17:27

novadnieks

Nu tad, beidzot!!! Vismaz par kādu atcerējās, kuram dzimtas saknes nāk no Alūksnes novada! Toties daudzi izcili novadnieki joprojām ir atstāti aizmirstībā.

pirms 6 gadiem, 2014.12.04 20:11

Te ir:

http://www.delfi.lv/novados/ogres-novads/zinas/turpmak-ogres-muzeja-ieejas-bilete-nebus-japerk.d?id=45288722

Alūksnē nav un nebūs arī nekad. Pat katrs materiāls tur dabūjams tikai par naudu, bet tā taču ir visas tautas manta nevis tikai muzejnieku.

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 15:15

Kultūra