Debitēs ar “Maigu Rudzupuķi”

Piektdien, 23.decembrī, pulksten 19.00 Zeltiņu tautas namā notiks pirmizrāde Annas Brodeles viencēliena komēdijai “Maiga Rudzupuķe”.

Šoreiz iestudējumu uz skatuves neizspēlēs vietējiem kultūras mīļiem labi zināmais Zeltiņu drāmas kolektīvs “Kontakts”, bet gan jaunizveidotās teātra studijas “Pārsteigums” dalībnieki. Tā vadītāja Gunita Paleja atklāj, ka teātra studija darbu sākusi šoruden. Šobrīd tajā darbojas sešas dalībnieces. Jaunākajai no tām vēl nav 30, bet vecākajai ir gandrīz 80 gadu. Izrāde “Maiga Rudzupuķe” būs gan viņu pirmais kopīgais darbs, gan katras dalībnieces debija uz skatuves. “Domājams, ne viens vien piedzīvos pārsteigumu, ieraugot uz skatuves cilvēkus, kurus nekad nebūtu iedomājies spēlējam teātri. Pārsteigums tas bija arī man pašai, redzot, ar kādu interesi viņas darbojas un cik labi viņām sanāk,” nosaukuma izvēli skaidro studijas vadītāja.

Jautāta par iestudējuma saturu, viņa norāda, ka šoreiz tam ir maz saistības ar Ziemassvētkiem. Lugas darbība notiek padomju laikā, kad kāda jauna meitene par savu mērķi izvirzījusi apprecēt bagātu vīru. “Meitene ir slinka. Viņa neko negrib darīt, izņemot precēties. Kaimiņu kolhozā meitene sev noskatījusi traktoristu. Tolaik traktorists skaitījās prestiža profesija, kurā strādājot varēja nopelnīt lielu naudu. Abi sāk vēstuļu saraksti, lai gan viens otru nav redzējuši,” ar sižetu iepazīstina G.Paleja. Lai uzzinātu, vai meitenei izdosies īstenot savu mērķi, interesanti aicināti apmeklēt pirmizrādi. Pēc tās paredzēta mūzikas studijas “Tonis” dalībnieces Sigitas Šaicānes uzstāšanās, kā arī “Jāzepa kapelas” (Medņeva) koncertprogramma un balle.

Kultūra