Dejotāji rādīs prasmes skatē 9

Sestdien, 9. martā pulksten 18 Alūksnes pilsētas Tautas namā deju soļus Alūksnes un Apes novadu deju skatē izdejos abu novadu kolektīvi. Sagaidot XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus, deju kolektīvi visā Latvijā skatēs rāda, ka apguvuši deju lieluzveduma „Tēvu laipas" koprepertuāru. Arī Alūksnē noskaidrosies šī gada Dziesmu un deju svētku dalībnieki.

Apgūtās dejas skatē dejos 15 deju kolektīvi - Pededzes jauniešu deju kolektīvs, Alūksnes novada jauniešu deju kolektīvs, Mālupes jauniešu deju kolektīvs, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešu deju kolektīvs „Enku drenku" (B un C grupas), Liepnas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs, Malienas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Maliena", Alsviķu kultūras nama senioru deju kolektīvs „Vēlreiz", Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs „Pastalnieki", Kolberģa tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kolberģis", Alsviķu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Jandāls", Jaunannas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Jaunanna" un Alūksnes pilsētas Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Jukums", kā arī Virešu Saieta nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Virši" un Apes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Metenis" no Apes novada, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. 

Jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu sniegumā žūrija vērtēs trīs svētku repertuāra dejas - divas pēc izlozes un vienu izvēles, savukārt senioru kolektīvam jādejo divas dejas, no kurām viena būs izlozes un viena - izvēles.

Skates žūrijas komisijas priekšsēdētājs būs svētku deju lieluzveduma „Tēvu laipas" mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Ērglis, žūrijā strādās arī svētku virsvadītājsRolands Juraševskis,svētku virsvadītāja, horeogrāfe Zanda Mūrniece, svētku deju lieluzveduma „Tēvu laipas" mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Purviņš, svētku virsvadītāja Gunta Raipala, svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte, svētku virsvadītāja, horeogrāfe Gunta Skuja, kā arī etnogrāfe, vēstures doktore Aija Jansone, kura skatē vērtēs tautas tērpus un atlasīs labākos tautas tērpu skatei - uzvedumam.

Komentāri 9

Tik skaists koncerts!!!
Kaut viena bilde būtu alūksniešos ?!Nav!!!!
Bet, kaut kāds snovbords gan ielikts!

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 10:34

skauž, skauž, tūdaliņi........ kurš latvietis neprot dejo? beigsim izniekot naudu niekos! uz šādiem pasākumiem ,vienmēr kāds pamatīgi nopelna! tad vismaz publicējiet, cik naudas tiek patērēts ....

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 01:35

vkrabjapolka

tiem kam nav ritma izjūtas, muzikālās dzirdes un , kas nevar nodejot tūdaliņ... , tiem tik tagad skauž! Paies garām šitas jūlija tusons!

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 23:09

333

Un iedomājieties, kā naudu atmazgā, bija jābrauc uz rīgu, lai izvilktu dejas.Transports?Benzīns.
Neuzticas vietējai izlozei.Tur naudu nežēlo.

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 20:54

rutta

Mīļā krabjapolka!
Nejauc.Sportistiem ui kā jāiespringst, lai tiktu uz olimpiādi, no savas un sponsoru kabatas.
bet 16 pastalnieki brauc par maniem nodokļiem.Negribu, un viss.

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 16:45

Vkrabjapolka

Ak, Jūs malēnieši! Tad jau arī Latvijai slēpotājus uz olimpiādi nevajag sūtīt, tad jau bērnus uz pasaules mācību olimpiādēm nav ko sūtīt.... , ja jau tik 2 sekundes parāda.
Varbūt Dziesmusvētku gājienam vajadzētu katram novadam savu kameru pielikt un tad visas trīs stundas Alsunga skatītos savas sen apnikušās suitenes, Dundadznieki dundžiņus un Alūksnieši malēniešus. Tad gan būtu jautri.
Bet pa tiem tērpiem gan skats no malas saka, ka Jūs pārspīlējat. Liekas ka jo mazākas spējas kustēties , jo smagāks un krāšņāks tērps to notušē.

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 13:05

piekrītu

Pilnīgi piekrītu!Uzvārās virsvadītāji un līdzbraucēji.
Reāli tie ir padomju palieku svētki, kad visiem bij miera stājā jābrauc uz Rīgu.Tagad nosauciet kaut vienu labumu lauku cilvēkiem.Gribat teikt -lepnums par savu pagastu?Da kas viņu tur piemin 1 sekundi, i tad lāga neparāda.nevienam mēs laucinieki neesam tur vajadzīgi.
Lieki izmesta nauda.Pa to naudu, ko izmet braukšanai uz svētkiem daudz ko citu reālu var izdarīt.
Un paiet tie svētki, un neviens neko neatceras - vai tur Dagda dejoja, vai Murjāņi...Pie kājas visiem.

pirms 7 gadiem, 2013.03.07 21:02

Vot nekad neesmu sapratis, kāpēc par maniem pagasta cilvēku nodokļiem 16 dejotāji brauc uz tiem svētkiem.Nu nekam citam vairs neatliek, kā tikai vadītāju vadāšanai, deju kolektīva vadāšanai, tērpiem, skatēm.Citi kolektīvi pilnīgi novārtā, un cik pasākumus par to naudu varētu uzrīkot!Kaut kā netaisnīgi pret pagasta iedzīvotājiem.Ne jau visi var dejot tajā kolektīvā.
Mums iedzīvotājiem tā arī pasaka, ka viss deju kolektīvam, lai tie 16 aizbraiuktu.neapmierina.Varēja tad valsts pastutēt.A pagastā dnodejo reizi gadā, jo skatei jāgatavojas.

pirms 7 gadiem, 2013.03.07 18:50

Kultūra