Dejotāji saņem medaļas

Dažāda vecuma dejotāji kārto medaļnieku testus atbilstoši savai dejotprasmei

Lielāki un mazāki sporta deju dejotāji no Alūksnes un Apes novadiem pagājušās nedēļas nogalē Alūksnē kārtoja Latvijas sporta deju profesionāļu federācijas rīkotos medaļnieku testus.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra sarīkojumu - sporta deju kolektīva "Virpulītis" vadītāja Ilze Līviņa norāda, ka medaļnieku testi jau tradicionāli tiek kārtoti mācību gada noslēgumā. Lai iegūtu medaļu, dejotājam jānokārto trīs pakāpes. Lai iegūtu pirmo pakāpi, bija jādejo divas dejas - lēnais valsis un ča-ča-ča, ko izpildīja 18 pāri. Otrās pakāpes pretendentiem bija jādejo jau četras dejas - lēno valsi, kvikstepu, ča-ča-ča un džaivu, ko izpildīja 7 pāri, savukārt trešās pakāpes pretendentiem bija jādejo sešas dejas - lēno valsi, Vīnes valsi, kvikstepu, ča-ča-ča, sambu un džaivu, ko izpildīja 11 pāri. Dejotāju sniegumu vēroja un tiesāja Elita un Sirdsvaldis Damkevici. No "Virpulīša" dejotājiem šogad 19 dalībnieki ieguva medaļas, bet no Apes sporta deju dejotājiem - divi dejotāji. Medaļas - 11 pāriem

"Medaļnieku testi ir labi tādēļ, ka dažāda vecuma bērni, dejotāji var pieteikties tos kārtot atbilstoši savai dejotprasmei. Prieks, ka šogad mums pievienojās arī dejotāji no Apes skolotājas Guntas Liepiņas vadībā. Šoreiz medaļas izcīnīja 11 pāri: Marta Liepiņa - Kārlis Pops (Ape), kā arī "Virpulīša" dejotāji Elīna Jakobsone - Helvijs Ķikuts, Linda Jurģīte - Rolands Bulders, Samanta Ieva Sināte - Kārlis Bukovskis, Lelde Melece - Rihards Salmiņš, Anastasija Ņedaivodina - Oskars Purakalns, Zinta Melgalve - Rolands Vasiļjevs, Gunda Oja - Matīss Luiks, Laura Sabīne Taurmane - Ernests Mednis, Agate Mūrniece - Dmitrijs Dugans un Diāna Semrjakova, kura pārī dejoja ar Dagni Lemko, kurš jau pērn veiksmīgi nokārtoja medaļnieku testus un šoreiz dejā pavadīja Diānu," stāsta I.Līviņa.

Gads bijis saspringts

Koncertā piedalījās arī vairāki dejotāji, kuri medaļnieku testus sekmīgi nokārtojuši jau iepriekšējos gados. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas deju un ritmikas skolotāja Gunta Liepiņa atzīst - tagad ar Apes dejotājiem aktīvi jāpiedalās Vidzemes reģiona sacensībās.

"Šis Apes dejotājiem ir bijis spraigs gads, jo esam piedalījušies dažādās sacensībās, pasākumos gan savā novadā, gan citviet. Kopā ar I.Līviņu rīkojām arī sacensības Apē," saka G.Liepiņa.

Viņa atzīst - puišus pierunāt uz dalību sporta dejās reizēm nenākas viegli. Šovasar mazie apenieši vēl piedalīsies Apes Pilsētas svētku koncertā, izpildot netradicionālās dejas, kā horeogrāfe ir pati Gunta Liepiņa.

Kultūra