Dziesmu svētku gājiens pozitīvi uzlādē gan dalībniekus, gan skatītājus 3

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienā 10.jūlijā cauri Rīgas centram četras stundas devās simtiem svētku dalībnieku. Gājienā piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, premjers Valdis Dombrovskis, Rīgas mērs Nils Ušakovs un daudzi citi amatvīri un sievas.

Gājienā bija pulcējušies ne tikai aptuveni 31 tūkstotis svētku dalībnieku, bet arī vairāki tūkstoši interesentu, kas stāvēja gar ielas malām visu tā laiku. Gājiena dalībniekus sveica arī valsts augstākās amatpersonas.

Pēc gājiena Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā Rīgas mērs Nils Ušakovs arī uzņems X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku viesus - delegācijas no 16 Rīgas sadraudzības pilsētām: Almati Kazahstānā, Brēmenes Vācijā, Kernsas Austrālijā, Kijevas Ukrainā, Maskavas Krievijā, Minskas Baltkrievijā, Olborgas Dānijā, Pori Somijā, Rostokas Vācijā, Sanktpēterburgas Krievijā, Taipejas Taivānā, Tartu Igaunijā, Tbilisi Gruzijā, Taškentas Uzbekistānā, Varšavas un Žoliboržas rajona Polijā. Uz svētkiem atbraukuši arī viesi no Ķīles (Vācijas), kas nav Rīgas sadraudzības pilsēta.

Vēl sestdien vakarā plkst.18 Daugavas stadionā notiks deju lieluzveduma Deja kāpj debesīs ģenerālmēģinājums, bet plkst.19 Mežaparka Lielajā estrādē sāksies koru koncerts "Mana zeme - zemīte skaistā", kurā skanēs gan tautā iemīļotas, gan jaunas melodijas. Pēc koncerta stundu notiks publikas un svētku dalībnieku sadziedāšanās.

Mežaparka Lielajā estrādē koncertā piedalīsies 332 kori ar vairāk nekā 12 600 dalībniekiem, 24 pūtēju orķestri ar 900 mūziķiem, seši tautas deju kolektīvi ar vairāk nekā 450 dejotājiem un 31 bērnu un jauniešu folkloras kopa ar 440 dalībniekiem. Uzstāsies arī solisti Renārs Kaupers, Aisha, Jānis Apeinis, Paula Dukure, Miks Dukurs, Kārlis Būmeisters un citi.

Koncertā svinīgu uzrunu teiks Valsts prezidents Valdis Zatlers, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 12.jūlija numurā

Vairāk foto

Komentāri 3

Lūk ir arī tāču vairāk bilžu!
http://www.aluksniesiem.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=10469
Būtu nu priecājušies, ka ir kaut tik!

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 08:28

MAMMA

varēja būt vairāk foto kur redzam ibērni

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 22:29

pārsteigums

Nezināju, ka Nils Ušakovs ir RĪDAS mērs...

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 22:03

Kultūra