Dziesmu un Deju svētkus bānītis atved svētkus arī uz Alūksni

Līdz šim Dziesmu un deju svētki ir pulcējuši skatītājus un klausītājus Rīgā, taču šogad svētki tiek vesti uz Latvijas reģioniem.

Lai arī Alūksnē ieskandinātu šīs vasaras grandiozāko notikumu Latvijā - dziesmu un deju svētkus, kuros Alūksnes novadu pārstāvēs 23 amatiermākslas kolektīvi, no Rīgas sestdien ieradās vairāki dziedoši un dejojoši kolektīvi. Jauniešu koris „Balsis" (diriģents Ints Teterovskis) koncertā dziedāja latviešu tautas dziesmu „Lokatiesi mežu gali" Emiļa Melngaiļa apdarē, Emīla Dārziņa dziesmu ar Raiņa vārdiem „Senatne", Uģa Prauliņa skaņdarbu ar tautas dziesmas vārdiem „Kas dziedāja Jāņu nakti" un Artura Maskata skaņdarbu ar tautas dziesmas vārdiem „Jāņu dziesma".

Savukārt deju kolektīvi „Auda" (vadītāja Nadīna Neimane Gardoviča) un „Dardedze" (vadītāja Ilze Kronberga) izdejoja dejas „Atnāca Lieldiena", „Kaņeku Jānis, kaimiņ Grieta", „Rūnu raksti" un „Mūžam citas nemīlēšu".

Līdz ar koncertu šajā dienā pie bānīša stacijas atklāja arī jauno stacijas pulksteni, kas turpmāk rādīs pareizu laiku ikvienam bānīša pasažierim. Šo pulksteni alūksniešiem un bānītim dāvina „Latvijas Dzelzceļš".

Kultūra