“Dzieti” aicina uz humora pilnu deju uzvedumu “Senas pamācības mīlēšanā”

Beverīnas novada Brenguļu pagasta deju kolektīvs „Dzieti” pastāv tikai 6 gadus, un, kā uzskata kolektīva dejotāji, viņu galvenais mērķis ir ne tikai dejot, bet kopā ar savām ģimenēm un bērniem tikai “Dzietiem” raksturīgā veidā – spēlējot teātri, dejojot, ejot kūjniekos vai vadot jaunā pāra mičošanu kāzās – savā apkārtējā vidē stiprināt latviskās tradīcijas un rādīt tautas dejas skaistumu un mūsdienīgumu.

Viena gada jubileju "Dzieti" nosvinēja ar deju uzvedumu, kurā paši dejotāji atveidoja tautā iemīļotus R.Blaumaņa varoņus: dullo Trīni, Madi, Brenci, Ābramu u.c., bet pirms gada tapa teatralizēts deju uzvedums “Senas pamācības mīlēšanā”, kas Alūksnes dejas un teātra mīļotājiem tiks rādīts 22.aprīlī 17.00 Alūksnes Kultūras centrā. Tad skatītāji varēs vērot, kā deju kolektīva “Dzieti” dejotāji ar humoru un smiekliem rāda savu varēšanu ne tikai dejas mākslā, bet arī teātra spēlēšanā (uz skatuves dažādās lomās būs VISI kolektīva dejotāji).

Koncertā - teatralizētā deju uzvedumā pēc R.Blaumaņa darbu motīviem “Senas pamācības mīlēšanā” kopā ar “Dzietu” dejotājiem uzstāsies vairāki Alūksnes novada deju kolektīvi: ‘’ENKU – DRENKU’’, ‘’Maliena’’, ‘’Jaunanna’’ un ‘’Beja’’.

Kultūra