Dzimtās valodas dienā aicina pievērsties šūpuļdziesmām

Jau 11. gadu 21.februārī visā pasaulē pēc UNESCO iniciatīvas tiks atzīmēta Dzimtās valodas diena. Tai veltīto pasākumu mērķis ir pievērst uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai un sekmēt dzimtās valodas lietojumu, kā arī vairot apziņu, ka dzimtā valoda ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai.

Šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina ikvienu, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, pievērst uzmanību tam, ka dzimtā valoda izpaužas ne tikai mutvārdu formā vai rakstos – stāstos, sakāmvārdos, dzejā vai pasakās –, bet arī dziesmās.

„Dziesma ir valodas nesējs un sabiedrības vienotājs. Tā kā pavediens vērpjas cauri paaudzēm, atstājot mantojumu mūsu sirdī un prātā. Atminēsimies šūpuļdziesmas, ko mums dziedājušas māmiņas vai vecmāmiņas. Lai arī kādā valodā dziesma tiek dziedāta, galvenais ir mīlestība un degsme, kas tajā ielikta un tiek nodota tās klausītājam. Tādēļ UNESCO LNK 2011. gadā Starptautiskajai dzimtās valodas dienai veltītajos pasākumos ikvienā skolā, bērnu dārzā, interešu pulciņā, organizācijā aicina atminēties un pievērsties – šūpuļdziesmām dzimtajā valodā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.

UNESCO LNK aicina ikvienu – skolēnus, studentus, interešu pulciņus, nevalstiskās organizācijas un citus interesentus – iesaistīties ar idejām un projektiem Starptautiskās dzimtās valodas dienas atzīmēšanā un savas dzimtās valodas popularizēšanā.

Papildinformācija par Starptautisko dzimtās valodas dienu atrodama UNESCO mājas lapā – www.unesco.org.

Kultūra