Ērmaņu muižā ar Bēthovena sonātēm čellam un klavierēm uzstāsies Jānis Laurs un Agnese Egliņa

15.jūlijā pulksten 15.00 Ērmaņu muižā ar koncertu uzstāsies čellist no Austrālijas Jānis Laurs un godalgotā pianiste Agnese Egliņa, kuri atskaņos Bēthovena sonātes čellam un klavierēm.

Jānis Laurs ir viens no nozīmīgākajiem čellistiem Austrālijā – solists un atskaņotājmākslinieks vadošo orķestru sastāvos. Adelaides Starptautiskā čello festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

Agnese Egliņa, Lielās Mūzikas balvas laureāte, ir viena no visprasmīgākajām koncertmeistarēm Latvijā. Blakus akadēmiskajai darbībai JVLMA pianiste intensīvi koncertē Latvijā un tālu ārpus robežām.

Bēthovena sonātes čellam (kopumā - piecas) tapušas 1796., 1808. un 1815.gadā, no kurām pirmās divas zināmā mērā saistītas ar Latviju - ar laiku, kad par komponista patronu kļuva Vidzemes ģenerālgubernatora dēls Johans Georgs fon Brauns, kuru Bēthovens godāja par "savu mūzu pirmo mecenātu".

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ērmaņu muiža atrodas Alūksnes novadā, ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, klasicisma koka celtne, pastāvīgi tiek atjaunota ar VKPAI, VKKF, LAD/LEADER un sabiedrības atbalstu.

Kultūra