Ērmaņu muižā notiek radoša vasaras prakse divu mākslas skolu audzēkņiem 8

Šonedēļ Malienas pagasta Ērmaņu muižā notiek Rīgas Doma kora skolas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu vasaras prakse, kurā audzēkņi pirmo reizi mēģina sadarboties un apvienot spēkus kopīgā projektā pirms septembrī gaidāmās skolu apvienošanas Nacionālajā Mākslu vidusskolā, informē Rīgas Doma kora skolas projektu vadītāja Kristīne Freiberga.

Vasaras prakse notiek Kultūras ministrijas rosinātās Radošo partnerību programmas kultūrizglītības skolām ietvaros. Tajā piedalās pieci vidusskolas audzēkņi no katras skolas, jauniešus konsultē un atbalsta pedagogi – komponists, Ērmaņu muižas saimnieks Uģis Prauliņš, animators, animācijas pedagogs Dzintars Krūmiņš un režisors, projekta mākslinieciskais vadītājs Juris Jonelis. Vasaras prakses tēma ir “Dabas dziesma”, un radošo jauniešu pamatuzdevums ir veidot video un pašiem radīt tam muzikālo noformējumu. Lielākais izaicinājums ir mēģinājums apgūt prasmes no otras jomas – J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi apgūs komponēšanas pamatprasmes un mūzikas ierakstu veikšanu, savukārt Rīgas Doma kora skolas audzēkņi veidos video un pirmo reizi apgūs animāciju.

Prakses laikā izveidotais muzikālais video būs ievads ilgākam projektam visa mācību gada garumā. Projekta noslēgums plānots 2017. gada maijā, kad plašākai publikai multimediāla koncerta formātā plānots prezentēt gan vasarā, gan skolas laikā radīto. Skolu pārstāvji un projekta organizatori cer, ka šāda divu mākslas pasauļu sinerģija palīdzēs radīt spilgtu un pamanāmu notikumu Latvijas kultūras dzīvē, kā arī veicinās topošo mākslas un mūzikas profesionāļu sadarbības prasmju izkopšanu.

Savukārt sestdien pulksten 19.30  visiem ir iespēja apmeklēt koncertu “Altissimo!” kurā piedalīsies Ingars Ģirnis (alta vijole), Jānis Ģirnis (klavieres), Pauls Gnu Andersons (sitamie instrumenti). Pēc koncerta apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja novērtēt arī abu skolu jauniešu sadarbības pirmos rezultātus.

Komentāri 8

garoza

Tas mantinieks varēja izniegt tur katram rullīti un krāsu citādi šī telpa MUIŽAS ĒKU nepavisam neatgādina...Var būt es no mākslas neko nesaprotu?

pirms 4 gadiem, 2016.08.10 22:15

pa mākoņiem

Tas mantinieks saprot mantas kultūrvēsturisko vērtību un lēnām un pamatīgi pēta ēkas vēsturi un tad dara. Tā būs pērle ne tā sabojāts, kā Alūksnes muižas parkā Aleksandra paviljons. Mūsu domnieki ir naudas caursitēji ar sliktu gaumi. kur pāri iet zāle neaug. Tagad iznīcībai pakļauj Pilssalas vēsturisko mantojumu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 10:12

re> garozai

varbūt arī pats/pati ziedosi kādu summiņu vai cita veida palīdzību muižas ēkas iekštelpu atjaunošanai?

pirms 4 gadiem, 2016.08.17 20:16

doniņa- garozai

aizbrauc un paskaties, cik daudz darba jau ir ieguldīts atjaunošanā, varbūt prātiņš apskaidrosies...

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 09:35

ar sāpēm secinu

Ērmaņmuižas saimnieks ATJAUNO VĒSTURISKU ARHITEKTŪRAS PIEMINEKLI,kuru paceļ no pamestības veidojot kultūras centru.

Taču mūsu pilsētas ainavu arhitekte ir nolēmusi iznīcināt mākslas darbus pilsētas parkā un sāpīgākais ka pilsētas dome atbalsta nepieredzējušas skolnieces idejas.

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 12:34

!

Dome - deputāti nejēgas, tautas (Alūksnes novada) spogulis!

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 16:05

Es arī

pievienojos "pa mākoņiem" un "ar sāpēm secinu" teiktajam. Ir kultūras cilvēki un ir naudas vergi-idioti, nu tādi kā Alūksnes domē.

pirms 4 gadiem, 2016.08.25 07:56

secinājums

Mūsu vadošie dumiķi līdz Ermaņu līmenim izaugt nav nemaz spējīgi. Kuļturņicas vispār ir maximas pārdevēju līmenī, tāpēc var turpināt kauties par vienu daiktu....hahaha....

pirms 4 gadiem, 2016.08.29 11:29

Kultūra