Ērmaņu muižā šonakt skanēs mūzika

Var klausīties skaņdarbus dabas koncertzālē
Augusta naktis ir tumšas un zvaigžņotas. Bieži var redzēt krītošas zvaigznes, kas klusu pamirkšķinot aicina iedomāties vēlēšanos un ticēt, ka tā piepildīsies. Ērmaņu muižas saimnieki - komponists Uģis Prauliņš un viņa dzīvesbiedre Inga- , protams, vēlas, lai drīzāk atdzimtu muižas ēka tāda, kāda tā ir bijusi.

Pagaidām ar Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu ir veikta kungu mājas arhitektoniskā izpēte, kas ļauj apjaust, cik liels darbs veicams tās rekonstrukcijā. Bet tas netraucē muižā rīkot jau otro klasiskās mūzikas koncertu. 13.augustā pulksten 23.00 notiks Zvaigžņotās nakts koncerts.

"Aicinām visus, kuriem tuva ir klasiskā mūzika un tīk vērot krītošas zvaigznes nepiespiestā atmosfērā. Blakus muižas Nāriņai būs koncerts mazliet netradicionālos apstākļos - nepieradinātā un neizskaistinātā vidē. Var ņemt līdzi spilvenus vai kaut ko citu sēdēšanai, arī segas, uz kurām atgulties, lai stundu baudītu skaņdarbus ar mēnesnīcas, zvaigžņu un nakts tematiku, izjūtot nakts un dabas tuvumu," stāsta U.Prauliņš.

(Vairāk lasiet 12.augusta "Alūksnes Ziņās")

Kultūra