Evita Zālīte, Ieva Akuratere un Ingus Pētersons ar Ziemassvētku koncertu "Pie Tavas sirds" viesosies arī Alūksnē 1

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka no 8.novembra līdz 30.decembrim ar Ziemassvētku koncertsēriju "Pie Tavas sirds" vairākās Latvijas pilsētās viesosies Latvijas Nacionālās operas soliste Evita Zālīte, grupas "Pērkons" līdere, tautas atmodas simbols Ieva Akuratere un tenors Ingus Pētersons. 21.decembrī mākslinieki visosies Alūksnes Sv. Bonifācija Romas katoļu baznīcā.

Par instrumentālo pavadījumu gādās folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, kā arī pianists Madars Kalniņš.

Mūziķi norāda, ka koncertprogrammā skanēs tas, ko klausītājs Ziemassvētku laikā ilgojas dzirdēt visvairāk - pirmkārt, tās būs tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, piemēram, "Kas ir šis bērns", "Es skaistu rozīt’ zinu", un korāļi, piemēram, "Eņģeļus mēs dzirdējām", Dusi, mazais, mīļais bērns", "Debess pulks dzied apstarots", raisot gada skrējienā piemirsto svētsvinīgā miera izjūtu.

Klausītājus iepriecinās arī austriešu romantiķa Franča Šūberta sirsnīgā šūpuļdziesma "Mille cherubini in coro", kas popularitātes virsotni sasniegusi pasauslavenā itāļu tenora Andrea Bočelli repertuārā, kā arī vācu romantisma meistara Johannesa Brāmsa "Šūpuļdziesma". Toties par to, cik dažādi, tomēr godbijīgi var slavēt Jaunavu Mariju, pārliecinās Džulio Kačīni, Franča Šūberta un Kamija Sensānsa "Ave Maria" dažādās versijas.

Mūziķi padomājuši arī par latviešu mūzikas cienītājiem, tāpēc kā dzidra vēsma koncertā skanēs Akurateres un Jāņa Lūsēna oriģinālmūzika, turklāt silti sapņainas džeza noskaņas programmai piešķirs Kalniņa aranžējumi.

Komentāri 1

Kultūra