Foto: Apes Pilsētas svētki 8

Ar humoru un jautru noskaņojumu aizvadīti Apes Pilsētas svētki, kuru tēma šogad bija “Kolhozu laiki Apē”. Kolhoza tehnikas parādes braucienā ar izdomu piedalījās daudzi apenieši, izpušķojot dažādus braucamos. Skvērā bija izveidota īpaša goda plāksne, kur ikviens interesents varēja iejusties kāda kolhoznieka lomā un nofotografēties atmiņai. Apē cilvēki vienmēr pratuši rīkot sev svētkus – to apliecināja arī sirsnīgais Pilsētas svētku koncerts ar pašdarbnieku piedalīšanos, tematiski izdzīvojot kolhozu laikus uz skatuves. Neizpalika arī jaundzimušo sveikšanas pasākums. 


Vairāk lasiet 29.augusta "Alūksnes Ziņās"!

Komentāri 8

Valda

Klatienē nebiju, bet skatoties bildes, pasākums izdevies un no šodienas vērojumiem - jautrības pilns. Pašai tā kolhoza laiku padarīšana izdzīvota un liekas, ka tas viss ir bijis pavisam ne tik sen.

pirms 6 gadiem, 2014.08.25 21:01

Svēta

Patīkami skatīties bildes.Liekas ,bildēs viena lielā ģimene.Apsveicu!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.26 15:50

er

cerams ka Aluksne gus pieredzi un turpmak pilsetas svetki bus sakarigaki

pirms 6 gadiem, 2014.08.26 16:04

Alūksniete

Izskatās jau tā nekas, bet vai pie pašreizējās politiskās situācijas un dienā, kad visi atceras Baltijas ceļu ir jāslavina Kolhozu un Padomju laiki? Alūksnes pilsētas svētki šogad bija vienkārši brīnišķīgi!

pirms 6 gadiem, 2014.08.26 19:22

re

Neslavinām, bet atceramies! Arī Baltijas ceļu atcerējāmies, ar svecītēm pie Ziedu saules. Ir muļķīgi kā strausam iebāzt galvu smiltīs, ar domu- ja nerunājam, tātad to laiku vispār nav bijis
Ir jāatceras, lai nepieļautu to laiku kļūdas, bet neiznīcinātu to vērtīgo, kas bijis, ko vajadzēja tālredzīgi turpināt. Visos laikos ir savi plusi un mīnusi, Vai tad tagad viss ir kārtībā- vienkāršā tauta paēdusi, vesela un laimīga, ir darba vietas? Un vai Baltija ir vienota?
Mēs pateicām paldies tiem saviem cilvēkiem, kas nežēloja spēkus un atdeva tos , kopjot Latvijas zemi arī tajos laikos. Jo izvēles iespējas jau netika dotas.... Daļa gan muka uz pilsētām, stāvēja garās rindās pēc pārtikas. Bet lauku ļaudis tikmēr brida ļoti smagus dubļus. Paldies viņiem par to.

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 09:20

arī alūksniete

Paldies ,,re" par loģisko skaidrību, lielai daļai dzimušajiem 50-tajos tagad ir jākož pirkstos,lai kaut cik sagrabinātu pensijas grašus, jo par kolhozu tīrumos, laukos, kūtīs atdotajiem gadiem netiek aprēķināta ne melna kapeika. Kāpēc tāda pret mums ir valsts attieksme?? Tolaik dzīvojām tā un propoganda mūsu galvas bija piebāzusi ar to, ka mūsu dzīves limenis, darbs ir par godu cēlajai komunisma celtniecībai, 5- gadu plāniem pirms termiņa un termiņos. Bijām laimīgi,ka mums un mūsu bērniem virs galvām bija tīras debesis. Tā nebūt nav slavināšana, bet atcerēšanās ar zināmu ironiju par to, kā tā ,,tovarišči" suga mūsu paaudzi bija ,,apstrādājusi". Par Alūksnes pilsētas svētkiem nav pārāk liela sājūsma, bija trokšņains balagāns bez vienota scenārija.

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 09:41

AVERTO

Nojumes svētkiem, pasākumiem, tirdzniecībai un reklāmai: www.averto.lv

AVERTO - teltis, nojumes, siltumnīcas

pirms 6 gadiem, 2014.08.28 02:05

Kultūra