Foto: Prāta laboratorijā jauni kopvērtējuma līderi

Erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” 4.kārtā, kas notika sestdien, 21.janvārī Apē, uzvaras laurus plūca jau pazīstamā alūksniešu komanda “Ceturtais piegājiens”, kas nodrošina viņiem pirmo vietu arī spēles šī brīža kopvērtējumā. Otro vietu izcīnīja apeniešu “Kaimiņu būšana”, bet trešie ierindojās Alūksnes komanda “Pelēkās šūniņas”, kuri spēlē piedalījās tikai otro reizi un jau kāpa uz goda pjedestāla.

Arī šoreiz spēle pulcēja plašu interesentu loku – 26 komandas ar vairāk nekā 120 dalībniekiem, kas labprāt atbalstīja organizatoru un Alūksnes un Apes novadu fonda ideju, šoreiz materiāli palīdzēt dzīvnieku mājai “Astes un ūsas”. Saziedojot spēles vēsturē rekordlielu summu – 312 eiro – varēsim palīdzēt patversmes kaķēniem un kucēniem, nodrošinot viņiem kvalitatīvu mazuļu barību. Īpaša balva – SIA “Wood Studio” pagatavotais koka kaķis – tika pasniegts lielākā ziedojuma veicējai Aijai Kalējai no komandas “Jaser”. Dāvanu dzīvnieku mājai bija sarūpējusi Ināra Soloveiko, kura savulaik tur adoptējusi kaķēnu Taigeri.

4.kārtas spēle ieviesa izmaiņas arī sezonas kopvērtējuma tabulā, kur pirmo vietu zaudēja komanda “Malēnijas negudrie”, kuru vietā šobrīd atrodas “Ceturtais piegājiens”, bet apeniešu komanda “Jakobsoni” no pirmā trijnieka pamanījušies izstumt alūksniešus no “Jaser”.

Par balvām spēles dalībniekiem bija parūpējušies plosta “Kaija” gide Ilona Riekstiņa un kapteinis Jānis Kļanskis, dāvājot pirmās vietas ieguvējiem dāvanu karti braucienam ar plostu, gida un muzikanta pakalpojumiem. Tāpat balvas bija sarūpējuši arī kaimiņu novads - Smiltenes pašvaldība, Alūksnes novada dome, Mālupes rokdarbnieču pulciņš, Maruta Veinberga un Astrīda Harju. Katram dalībniekam tika dāvāts arī SIA “Wood Studio” ar “Prāta laboratorijas” uzrakstu apdrukātais zīmulis. Organizatoriem īpašu prieku sagādāja tas, ka šoreiz pilnīgi visi atbalstītāji pieteicās paši, novērtējot “Prāta laborantu” ieguldījumu labo darbu veikšanā Apes un Alūksnes novados.

Organizatori šoreiz pārbaudīja dalībnieku zināšanas par Dakaras ralliju, desertu gatavošanu, glāžu veidiem atbilstoši lietišķajai etiķetei, modernajām un balles dejām kā arī daudz citiem tematiem miksēto jautājumu, secinājuma, rēbusa un audio kārtās. Visgrūtāk komandām veicās ar specifiskajiem jautājumiem par Dakaras ralliju un mūziku, bet vissekmīgāk ar secinājuma par karnevālu atšķetināšanu, sporta deju atpazīšanu un desertiem.

Nākamā spēle tiks aizvadīta 18.februārī Apes Tautas namā plkst. 18:00. Komandas aicinām pieteikties savlaicīgi, jo interesentu skaits pieaug, bet tautas nama zāle paliek nemainīgas ietilpības. Pieteikumus gaidīsim pa e-pastu [email protected] līdz 15.februārim, taču, ja tiks sasniegts maksimālais komandu skaits, pieteikšanās var tikt slēgta ātrāk. Pieteikuma e-pastā jānorāda komandas (līdz pieci cilvēki) nosaukums, pārstāvētā pilsēta vai pagasts, kā arī viena no dalībniekiem kontaktinformācija (tel. nr., e-pasta adrese). Tāpat kā līdz šim dalībniekus dalības maksas vietā organizatori aicinās ziedot kāda laba mērķa sasniegšanai, bet par to informācija tiks sniegta vēlāk. Martā spēle tiks aizvadīta jau pirmajā mēneša sestdienā, 4.martā plkst.18.00.

Papildu informācija: A.Zvejniece 26110443, [email protected] . Plašāk par Alūksnes un Apes novadu fonda akcijām iespējams lasīt www.aanf.lv vai www.facebook.com/AluksnesunApesnovadafonds , kur atrodams arī ziedojumu konts.

Kultūra