Gaidāmi krāšņi Pilsētas svētki

No 5. līdz 7.augustam Alūksnes pilsēta svinēs savus svētkus, kam šogad dots nosaukums “900.vasara” par godu senā Atzeles novada, kurā savulaik ietilpa arī Alūksnes novada teritorija, deviņsimtgadei.

Pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Fomins uzsver, ka alūksniešiem nav lielāku svētku kā Pilsētas svētki un kapu svētki, tāpēc pašvaldības uzdevums esot tos izveidot īpaši krāšņus. Viņš rosina arī  pilsētas iedzīvotājus sakopt savus īpašumus. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers pauž pateicību visiem novada uzņēmējiem par ieguldījumu pilsētā, novadā, jo, pateicoties, viņiem var svētkus noorganizēt tik krāšņus. Izpilddirektore Janīna Čugunova uzsver, ka pašvaldība jau laikus meklēja finansējumu svētku organizēšanai, uzrunājot sponsorus, savukārt no pašvaldības budžeta svētku rīkošanai šogad atvēlēti 7000 latu. “Šogad uz Pilsētas svētkiem iedzīvotājiem un viesiem pašvaldība dāvinās labiekārtotu stāvlaukumu blakus Bībeles muzejam un Tūrisma informācijas centram. Labiekārtošanas darbi veikti arī pilsētas kapsētās – Mazajos kapos būs sakārtota ūdens ņemšanas vieta, jaunu vizuālo izskatu iegūs kapsētu akas,” norāda J.Čugunova.

Sadziedāsies kopā ar Lauri Reiniku
Svētku atklāšana būs 5.augusta vakarā Alūksnes administratīvās ēkas laukumā ar kopīgu sadziedāšanos “Skaistākās dziesmas manai pilsētai”. Šogad laukumā būs izvietotas arī apmēram 1000 sēdvietas tiem, kas vēlas baudīt tikai pasākumu. “Svētku mākslinieciskais vadītājs būs Jānis Baltiņš, kurš ir padomājis par to, lai tautā iemīļotas dziesmas jauki skanētu kopā ar Alūksnes un Apes novada koriem. Uz lielā ekrāna demonstrēs arī dziesmu vārdus līdzi dziedāšanai. Divu stundu sadziedāšanos atraktīvi vadīs dziedātājs Lauris Reiniks. Tam sekos pirmā svētku balle kopā ar grupām “Tērvete”, “Savējie” un novadnieku Daini Dobelnieku. Piektdien visi pasākumi ir par brīvu,” stāsta Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. Savukārt kulminācija piektdien pusnaktī būs svētku uguņošana, ko varēs vērot gan no Alūksnes Jaunās pils, gan administratīvās ēkas laukuma.

Iesvētīs novada karogu
Visražīgākā svētku diena būs sestdien, kad daudzveidīgi pasākumi notiks Lielā Ezera ielā un skvērā, pie Alūksnes tautas nama un Pilssalā. Unikāls notikums šajā dienā būs Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur svētku dievkalpojuma laikā iesvētīs jauno Alūksnes novada karogu.

Šogad ierastais amatnieku tirdziņš visas dienas garumā būs Lielā Ezera ielā. Svētku dienas atklāšana būs pulksten 10.00, kad apsveikuma vārdus trešajā dzimšanas dienā saviem lietotājiem teiks arī portāls “aluksniesiem.lv”. Visas dienas garumā skvērā būs arī koncerti par brīvu un citas norises. Uzstāsies Tautas deju ansamblis “Rīdzenieks” no Rīgas, Alsviķu kapela “Vecie runči”, vieskolektīvi no Krievijas un Igaunijas, atraktīvās māsas Legzdiņas no “Dziedošo ģimeņu” šova, bet to visu kopā savīs brīnišķīgie Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” (režisore Daiga Bētere) dalībnieki. Pēcpusdienā būs pašvaldības pirmo reizi rīkotā konkursa “Skaista mana tēva sēta” noslēguma pasākums, ko muzikāli kuplinās džeza kvartets “Stella Band” no Rīgas.

Bērnu pasaule – pie tautas nama
Pie tautas nama arī šogad sestdien būs vieta, kur atpūsties ģimenēm ar bērniem. Būs tirdziņš ar našķiem, tostarp vairākas prezentācijas. Alūksnes tautas nama direktore Sanita Bērziņa uzteic pašmāju uzņēmēju SIA “Veltījums Jums” - kā svētku atbalstītājs tas organizēs izklaides lieliem un maziem, piedāvājot izmēģināt “Formulas 1” simulatorus un iegūt vērtīgas balvas. “Būs cirka “Arino” izrādes - ar pašvaldības atbalstu, biļetes cena ir tikai 2 lati jebkurā sēdvietā. Pie tautas nama būs rotaļu laukumi, fotostūrītis, stafetes, koncerts, piepūšamās atrakcijas, batuti, velokarti, piedzīvojumu meklēšana kopā ar pasākumu vadītājiem no “Pigoriem” - Oskaru Steberi, Renāru Kārkliņu un viņu draugiem. Būs mazo vokālistu konkursa “Cālis” dalībnieku koncerts. Kopā ar mazajiem sestdien būs arī “Cālēna māja”, piedāvājot dažādas aktivitātes,” stāsta S.Bērziņa.

Ieradīsies ūdens akrobāti
Alūksnes Pilssala šajā dienā gaidīs aktīvās atpūtas cienītājus. Pēc gada pārtraukuma visus atkal priecēs nemotorizēto un netradicionālo peldlīdzekļu konkurss – parāde “Alūksnes plosts 2011” pie aģentūras “Alja”. Dalībnieki saņems arī pašvaldības pārsteiguma un naudas balvas. S.Bērziņa atklāj, ka šo pasākumu kuplinās arī sporta klubs “Partizāņu ugunskurs” no Jūrmalas, kas demonstrēs ūdens akrobātiku – Alūksnē nekas tāds nebūs redzēts! Būs arī Jaunalūksnes dāmu deju grupas “Džalila” un Tautas deju ansambļa “Rīdzinieks” priekšnesumi, pasākumu vadīs aktieris Guntis Krivms.  Šogad Pilssalas estrādē sestdienas vakarā atkal būs mūzikls. “Vakarā estrādē būs balle kopā ar grupām “Klaidonis” un “Otto” par simbolisku samaksu – 1 lats. Savukārt pie tautas nama sestdienas vakarā būs diskotēka par brīvu kopā ar Alūksnes dīdžejiem,” saka S.Bērziņa. Bet svētdien pēc kapusvētkiem visi aicināti uz Tempļakalnu, kur koncertu sniegs alūksnietis Lauris Amantovs ar savu grupu “Mirage Jazz Orchestra” un Marko Ojala (Somija), Kristīna Zaharova un  Amanda Bašmakova. Arī šis koncerts ir par brīvu.

Salūtu dāvina uzņēmēji
S.Eglīte piebilst – tā kā svētku pasākumi būs skaļi un notiks arī nakts stundās, pašvaldība jau iepriekš atvainojas tiem iedzīvotājiem, kam tas radīs neērtības. “Jārēķinās arī, ka šajās dienās pilsētā un ezerā būs satiksmes un laivu kustības ierobežojumi. Šogad sestdien satiksmei slēgta būs Pilssalas iela, bet tiem, kas dienā gribēs ļoti tuvu Pilssalai novietot savus auto, būs jārēķinās, ka stāvvieta maksās 1 latu,” saka S.Eglīte.
Kultūras darba speciāliste Valda Zeltiņa atzīst – svētki neizdotos tik krāšņi, ja nebūtu atbalstītāju. “Jau ilgus gadus mūs finansiāli atbalsta akciju sabiedrība “SEB banka””, kas šogad ir galvenais svētku atbalstītājs – liels paldies par to Aigaram Aizupam. Ilggadējs atbalstītājs ir arī apdrošināšanas akciju sabiedrība “Baltikums” - paldies Intai Baumanei.  Bet svētku salūts alūksniešiem sarūpēts par  vietējo uzņēmēju un pašvaldības deputātu personīgajiem ziedojumiem – paldies a/s “Krājbanka”, SIA “Ceļinieks 2010”, SIA “Sorma”, SIA “4 Plus”, SIA “Unti”, SIA “Alūksnes bruģakmens”, SIA “Ašukalns”, SIA “Veltījums Jums”, SIA “Skaistuma darbnīca”, SIA “Alūksnes celtniecības kompānija”, SIA “Femo”,” saka V.Zeltiņa.

Lai vairotu svētku noskaņu, Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un iestādes Alūksnes Pilsētas svētku laikā pie ēkām pacelt arī valsts karogus.

Kultūra