Godina konkursa laureātus

Kopš piektdienas, Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas foajē skatāma foto un videoklipu konkursa "Mans Alūksnes novads" labāko darbu izstāde. Tās atklāšanā tika sumināti konkursa laureāti, ko žūrija noteica atsevišķi fotogrāfiju un videoklipu kategorijā. Vairāk foto šeit.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atgādina, ka darbi tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā mākslinieciskā vērtība, Alūksnes novada un tā iedzīvotāju raksturojums, kā arī jauniešu skatījuma savdabība. Par labākajiem fotogrāfiju kategorijā atzīti Valts Čibals (1.vieta), Roberts Ozoliņš (2.vieta) un Paula Zariņa (3.vieta), savukārt videoklipu kategorijā balvu fonds tika sadalīts starp divu darbu autoriem - Osvaldu Neideru un Anriju Jarganu. Konkursa laureātus sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins un konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētāja Eva Aizupe. Viņi jauniešiem vēlēja nepazaudēt prasmi saskatīt mirkļus, ko vērts iemūžināt. Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākumu kuplināja jaunā dziedātāja Līva Sloģe (pedagogs Zigmārs Krūmiņš). Izstādes atklāšanā ikviens varēja balsot par sev tīkamāko darbu. Vienādā balsu skaita dēļ simpātiju balvas ieguvējs tika noskaidrots ar izlozes palīdzību.

To saņēma 1.vietas ieguvējs V.Čibals. Lai gan ar fotografēšanu jaunietis aizraujas jau trīs gadus, šis ir pirmais konkurss, kurā viņš piedalās. "Konkursam izvēlējos savus mīļākos darbus. To saturs atbilda konkursa nosacījumiem, jo pilsēta ir tā, ko, galvenokārt, fotografēju ikdienā," saka V.Čibals. Tajā gūtie panākumi devuši viņam ticību saviem spēkiem, radot pārliecību, ka pēc šī konkursa sekos vēl citi. Iegūto naudas balvu plānots izmantot ar fotografēšanu nesaistītiem mērķiem.

Konkursu organizēja Alūksnes novada pašvaldība sadarbībā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centru, Izglītības pārvaldi un Tūrisma informācijas centru.

Kultūra