Grāmatu autors Edvīns Jansons viesosies Apē

D.Ozoliņa Apes vidusskolā 19. maijā plkst. 17.00 novadpētniecības muzeja telpās   būs   tikšanās ar  novadnieku  Edvīnu Jansonu - kādreizējo Apes vidusskolas skolotāju un  tūrisma pārgājienu vadītāju.

Savulaik viņa vadībā  daudzi skolēni un pieaugušie apceļoja gan savu dzimto pusi, gan guva rūdījumu  tālās daudzdienu ekspedīcijās , tai skaitā  sarežģītos , grūtos   pārgājienos  Kaukāzā, Tjanšanā un citos kalnu rajonos. E.Jansons  mācīja skolēniem  arī orientēšanos  sporta un tūrisma tehnikas gudrības. Viņš ir  vārdu autors pazīstamajai dziesmai par mazo pilsētiņu Api, kurā pagājuši ilgi viņa dzīves un darba gadi.

Enerģiskais skolotājs šogad ir izdevis vairākas grāmatas, kas tapušas reālu notikumu un izjūtu iespaidā: dzejoļu krājumus ”Ceļmalas virši”  un „Dvēseles sirdspuksti”, kā arī  vēsturiski autobiogrāfiska stāsta „Grēka maratons” pirmo daļu „Distances sākums”. Tikšanās reizē divas pēdējās no minētajām grāmatām interesentiem  būs iespēja iegādāties.

Turpat skolas muzejā   būs  skatāma izstāde ”Par kalniem skaistāki ir tikai kalni” , kurā apkopoti  ceļojumu un  pārgājienu apraksti un citi eksponāti par tūrisma tēmu.

Kultūra