Gunārs Ozoliņš jubileju atzīmē ar izstādes atklāšanu

Gunāra Ozoliņa vārds alūksniešiem nav svešs. Pateicoties viņa daudzpusīgajai darbībai, Gunāra vārds lasāms gan pie rakstiem vietējos laikrakstos, gan fotogrāfijām un akvareļiem. Viņš ir arī viens no pilsētas zinošākajiem gidiem, kura vadībā Alūksni iepazīst tuvi un tāli viesi. Vakar Gunāram apritēja apaļi 70. Par godu šim notikumam Alūksnes muzejā tika atklāta viņa akvareļu izstāde "Nāc krāsu pasaulē".

Ikviens, kurš ticies ar Gunāru, sapratīs, ka šis nosaukums nav izvēlēts nejauši. Tikpat krāsains, cik viņa gleznas, ir arī Gunārs pats. Iespējams, tieši Gunāra personības radītās "pēcgaršas" dēļ Alūksnes muzeja izstāžu zāle šoreiz bija stāvgrūdām pilna.

Māksliniece Zigrīda Ilenāne atklāj, ka apzināti vai neapzināti, bet Gunāra izvēlētos gleznu motīvus un skatpunktus uz populārākajiem pilsētas tūrisma apskates objektiem pārņēmuši daudzi citi mākslinieki. Ne velti alūksniete Sigita Jakobsone atzīst - Alūksne bez Gunāra nav iedomājama. Īpašs sveiciens izskanēja no Zeltiņu retro grupas "Lauku suvenīrs.

Gunārs atzīst, ka tieši cilvēki un notikumi ir tie, kas iedvesmo viņu uz gleznošanu. Katram darbam apakšā ir savs stāsts. Savukārt par galveno kritiķi kļuvis dēls, kura vienīgā ieteikumi tiek ņemti vērā.

Kultūra