Iedzīvotājus aicina veidot ziedu ceļu 4

Alūksnē, sagaidot Baltijas ceļa atceres dienu, 23.augustā tiks veidots ziedu ceļš, tādēļ Alūksnes novada pašvaldība aicina ikvienu novada iedzīvotāju līdzdarboties un kopā veidot ziedu ceļu, nesot ziedus no saviem dārziem.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atgādina, ka šis notikums novadā kļuvis jau par tradīciju, kad ar sabiedrības līdzdalību par godu Baltijas ceļa atcerei, kas Latvijai un pārējām Baltijas valstīm ir ļoti nozīmīgs notikums, Alūksnē no ziediem veido kādu objektu. Lielā Ezera ielas skvērā pērn tapa ziedu ugunskuri, pirms diviem gadiem no ziediem izveidoja 55 metrus garu jostu ar latvju rakstu zīmēm. Savukārt šogad iecerēts veidot ziedu ceļu laukumā pie Bībeles muzeja.

“Tos atsaucīgos cilvēkus, kuri vēlas dāvāt ziedus, lūdzam 23.augustā no pulksten 9.00 līdz 17.00 nogādāt ziedus skvērā pie Bībeles muzeja, jo tur visu dienu tiks veidots ziedu ceļš. Pagastu iedzīvotājus aicinām par ziedu nogādāšanas iespējām interesēties pagastu pārvaldēs,” saka E.Aploka.
23.augustā pulksten 17.30 skvērā pie Bībeles muzeja notiks trīs Baltijas valstu vienotības ceļa atceres pasākums, kur piedalīsies Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, politiski represēto kluba „Sarma” vadītāja Dzidra Mazika, Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skolas pārstāvji. Par muzikāliem priekšnesumiem gādās Alūksnes mūzikas skolas vijolnieku ansamblis (vadītāja Inese Petrikalne) un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas meiteņu ansamblis (vadītāja Ina Perevertailo).

Komentāri 4

Māksla...

Tas tiešām ir skaisti un,kā varētu izveidot paklāju no vāzē saliktiem ziediem...Un nekas nav mūžīgs pat vāzē liktie.Un tas neko neatgādina katram ir sava māksla,kā izpausties. Tas tiešam ir skaisti,lai iet baudīt tie kam tas patīk.Bet tiem kam atgādina mirušos,lai aiziet līdz kapiem un paciemojas tur.Cik cilvēku tik viedokļu katram sava taisnība...Tos paklājus netaisa tikai malēnieši.

pirms 9 gadiem, 2012.08.19 11:19

skaisti

Nepiekrītu. Ir tik skaisti to visu skatīt. Noteikti aiznesīšu arī savus ziedus.

pirms 9 gadiem, 2012.08.17 15:44

varbūt man nav malēniešu izpratnes, bet es vnk neizprotu šo laikam jāsaka, tradīciju. Kā var patikt ziediem noplūktas galviņas un iespraustas zemē ? nu kas tur skaists ? varbūt tad labāk ziedot stādiņus pavasarī, vai salikt vnk vāzēs , bet tā... nu pilnīgs sviests, nekur šādus bēru noformējumus neesmu redzējusi. Atvainojos, negribu nevienu aizskart, bet tā baisi paliek, kad ej garām, šķiet, kāds apglabāts...

pirms 9 gadiem, 2012.08.17 14:25

Kultūra