Ielīgos Alsviķu pagastu

Rīt, 22.jūnijā, Alsviķu pagastā notiks Jāņu ielīgošanas pasākums. Tā kā brīvdabas estrāde kārtīgas zaļumballes sarīkošanai vēl nav gatava, pasākums plānots netradicionālā veidā. "Šoreiz mēs neaicināsim visus alsviķiešus vienuviet, bet dosimies ciemos pie viņiem, apbraukājot pagasta mazāk apdzīvotās vietas," atklāj Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane.

Jāņu ielīgošanas pasākumā apvienosies pagasta amatiermākslas kolektīvu dalībnieki, sākot ar dziedātājiem un dejotājiem un beidzot ar pārstāvjiem no Alsviķu teātra studijas. Katrā izvēlētajā pieturas vietā tiks atsvaidzinātas zināšanas par vasaras saulgriežu tradīcijām, rituāliem un ar tiem saistītajiem ticējumiem, dziedātas dziesmas un darītas citas šiem svētkiem raksturīgas lietas. Par pirmo pieturas vietu izvēlēti Strautiņi (pulksten 16.00), kur iedzīvotāji aicināti pulcēties laukumā pie bijušās pasta ēkas. Tālākais maršruts vīsies pa Nēķenu (17.00), Karvu (18.30), Rezaku (19.30) un Alsviķiem (20.00), kur par pulcēšanās vietu izvēlēts sporta laukums.

"Būsim parūpējušies arī par tradicionālajiem cienastiem - sieru, alu vai kvasu, tā ka tiks darīts viss iespējamais, lai Alsviķu pagastā svētkus varētu uzskatīt par ielīgotiem," saka M.Ramane.

Kultūra