Ielūdz “Tingeltangelis muižā” 2

Nedēļas nogalē, 28.jūlijā, Jaunlaicenē notiks gadskārtējie Muižas svētki, kam šogad dots ļoti skanīgs nosaukums - "Tingeltangelis muižā". Arī šogad svētkos domāts par īpašu programmu dažādām paaudzēm.

No visa pa druskai Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe atklāj - šogad svētkos būs no visa pa druskai. "Pirms 15 gadiem Jaunlaicenē sākām rīkot Folkloras svētkus, jo tolaik Alūksnes rajonā līdzīgu pasākumu nebija. Šajā laikā svētki ir mainījušies, ar laiku Folkloras svētki sevi izsmēla un kļuva maz apmeklēti. Divus gadus tie risinājās līdztekus Pļaujas svētkiem Atē, bet pirms pieciem gadiem pārtapa par Jaunlaicenes Muižas svētkiem. Šogad būs jau 15.vasara, kad jūlija beigās Jaunlaicenē satiekas esošie un kādreizējie jaunlaicenieši, daudzi alūksnieši un apenieši," saka M.Svārupe.


Katru gadu jaunlaicenieši svētkiem izdomā pārsteidzošu programmu - arī šogad. Svētku atklāšana būs pulksten 12.00 Jaunlaicenes estrādē, pēc tam sāksies izstādes, pirkšanas, pārdošanas, atraktivitātes, aktivitātes, umurkumurs un meistardarbnīcas, tostarp kļavu lapu cepuru veidošana. Līdztekus Muižas muzejā sāksies arī nodarbība "Kad muižā zvani skanēja", varēs aplūkot muzeja izstādes. No pulksten 13.00 līdz 14.00 būs teātra studijas "Estepatās" (Rīga) meistardarbnīca, veidojot maskas, un izrāde "Āfrikas pasakas", bet pulksten 15.00 - Tautas deju ansambļa "Rīdzenieks" (Rīga) koncerts estrādē.

Būs "Malēniešu pigori"

"Ieceru svētkiem bija vēl vairāk, bet no dažām bija jāatsakās, ņemot vērā finanšu iespējas, tomēr daudz kas Jaunlaicenē notiks pirmo reizi. Piemēram, fotoorientēšanās, kad pēc kartes būs jāmeklē muižas ēkas un jāatrod tur atstātās zīmes. Tautas nama mazajā zālē varēs apmeklēt īpašo istabu "Malēniešu pigori" un līdzdarboties. Laukumā pretim tautas namam pirmo reizi būs netradicionālās mākslas izstāde. Jau martā tika uzrunāti Jaunlaicenes iedzīvotāji tajā piedalīties - šogad atsaukušās sešas kundzes. Tautas namā būs izstāde "Jaunlaicene - manas mājas", atskatoties uz aizvadītajiem svētkiem 14 gadu laikā. Visu dienas pasākumu apmeklējums būs par brīvu," uzsver M.Svārupe.
Pulksten 19.00 estrādē būs jauniešu radošās apvienības "Opā, opā" (Rīga) izrāde M.Zīverts "Minhauzena precības". Visus ienākumus no biļetēm novirzīs labdarībai, lai bērni no audžuģimenēm varētu rehabilitēties ar drāmas terapijas palīdzību un piedalīties radošās nometnēs.
Bet pulksten 22.00 estrādē sāksies zaļumballe kopā ar grupu "Tērvete".

Būs koncerts baznīcā

Kā svētku noslēgums svētdien pulksten 14.00 būs salonmūzikas ansambļa "Barkarola" koncerts Opekalna baznīcā, savukārt pirms tā pulksten 13.00 - kapusvētki Opekalna kapos. "Ansamblī deviņus gadus muzicē četras profesionālas mūziķes: Daniela Igaune (vijole), Liene Golovacka (vijole), Sandra Grīnberga (čells) un Inita Neilande (arfa). Ansambļa oriģinālā skanējuma pamatā ir arfa, kas izpildītajai mūzikai dod īpašu plūdumu, graciozitāti un vieglumu. Ansambļa izpildījumā ir iespēja dzirdēt brīnišķīgu, viegli uztveramu mūziku, ko klausoties skumjas kļūst gaišas, bet prieks - bezgalīgs," atzīst ansambļa "Barkarola" menedžere Liene Paukšēna.

Komentāri 2

Alūksnietis

Atkal jau sevi slavē! Nu taču vienreiz izbeidziet, kā nav kauna. Es arī tur biju, viss izpūsts, cilvēku maz, nekā īpaša.Paši sevi slavē, par "kultūras dāmu'vispār nerunāsim .Var redzēt, ja nav izglītības, nav arī izdomas. Prastums visam spiežas cauri. Muzejā viss tas pats, kas Muzeju naktīs. Saprotu, ka nepietiek izdomas, bet tad beidziet vienreiz slavēt tikai sevi. Tukša plātīšanās!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.08.02 18:19

Alūksne saņemies

Paldies kultūras darba speciālistiem un visiem, kas strādājuši, lai Jaunlaicenes apmeklējums būtu svētki! Paldies par radošo izdomu un spēku, no nekā radīt brīnumskaistus svētkus! Pats galvenais, ka tā ir tradīcija!

pirms 9 gadiem, 2012.07.25 12:05

Kultūra