Iepazīstina ar sezonas veikumu (papildināts ar foto)

Vēl tikai līdz piektdienai Apes tautas namā iespējams apskatīt floristikas darbu izstādi. To autores ir Apes floristikas radošās darbnīcas dalībnieces, kas laikā no janvāra līdz maijam pulcējās reizi nedēļā vienkopus, lai apgūtu šīs mākslas pamatus.

Floristikas pamatprasmes iemācītas Dinas Semjonovas vadībā, kas atzīst – darbnīca uzskatāma par domubiedru pulcēšanos, kad vienkopus sanākuši cilvēki ar līdzīgām interesēm un vēlmēm. Starp dalībniecēm bijušas dažāda vecuma sievietes, taču gandrīz nevienai no viņām iepriekšēja saskarsme ar floristiku nav bijusi. Šajā sakarā pārsteidz izstādē skatāmie darbi, kas savā ziņā apliecina, cik daudz var apgūt dažu mēnešu laikā.

Tiesa, kā norāda D.Semjonova, šie nav vienīgie darbi, kas tapuši radošās darbnīcas tikšanās reizēs. „Izstādē skatāmi darbiņi, kas katrai no sava veikuma patika visvairāk, likās vislabāk izdevušies vai arī nebija uzdāvināti kādam citam,” viņa saka. Šīs darbnīcas dalībnieču veikumu iespējams skatīt arī pilsētas viesiem, kas tuvējā skvēriņā noteikti pamanīs viņu veidotās dzērves vai bezdelīgas, kuras izvietotas kokos.

D.Semjonova atklāj, ka arī turpmāk jaunās floristes iesaistīsies pilsētas tēla veidošanā. „Noteikti kaut ko darīsim uz Līgu svētkiem, kā arī Mazajās Puķu dienās, kas Apē notiks augusta pirmajā pusē,” viņa informē. Jautāta, vai iesāktais tiks turpināts arī nākamajā sezonā, D.Semjonova norāda, ka to rādīs laiks. „Vasarā, protams, ir daudz citu darbu, ko darīt. Kad pienāks rudens, tad arī skatīsimies, cik liela būs vēlme turpināt,” viņa saka.

Kultūra