Iepazīstinās ar novada amatiermākslu 1

Šogad tiks atzīmēta 900.gadskārta, kopš pirmo reizi vēstures hronikās minēts Alūksnes novadu ieskaujošais apvidus – Atzele.

Par godu šim notikumam notiks pirmie Alūksnes novada svētki, uz kopēju sadziedāšanos būs aicināti Vidzemes un Latgales kori, tiks rīkota novada kultūrvēsturiskajiem jautājumiem veltīta konference un pat organizēts ceļojumu maršruts “Apceļo seno Atzeles novadu”.

Ar savu piedāvājumu pasākumu klāstā gatavojas ienākt arī Alūksnes pilsētas tautas nams: katru mēnesi tas aicinās uz kādam pagastam veltītu pasākumu, kura apmeklētāji varēs iepazīties ar amatiermākslas kolektīviem ārpus novada centra. “Mēs piedāvājam novada pagastiem atbraukt un parādīt savu amatiermākslas lielo klāstu un daudzveidību,” ar pasākumu būtību iepazīstina Alūksnes pilsētas tautas nama direktore Sanita Bērziņa.

Cikla atklāšana – jau šonedēļ

Katram pagastam dota brīva izvēle, ko un kā parādīt. Viņu ziņā atstāta ne tikai pasākumu dalībnieku izvēle, bet arī tā režija. Tautas nama direktore uzskata, ka sagatavotā koncertprogramma noderēs, dodoties viesos uz citām vietām: šajā ziņā to var uzskatīt par “grūdienu” daudzveidot pasākumu piedāvājumu un paplašināt koncertu norises vietu apvārsni. Vienlaikus tas kļūs par ekskluzīvu piedāvājumu pilsētniekiem, kam pretējā gadījumā nebūtu iespēju iepazīties ar pagastu amatiermākslu un skatīt to visu vienuviet.

Pirmie pasākumu ciklā “Novads viesojas Alūksnes pilsētas tautas namā” debitēs Zeltiņu un Veclaicenes pagasti. Viņu rīkotais pasākums notiks jau šo sestdien, 5.februārī, pulksten 18.00. Pasākuma programmā iekļauts Zeltiņu drāmas kolektīva “Kontakts” iestudējums “Jubileja”, kas tapis pēc Antona Čehova darba motīviem, Veclaicenes senioru, vīru un sieviešu vokālie ansambļi, kā arī Zeltiņu retro grupas “Lauku suvenīrs” koncerts, kuru vadīs Dailis Bebris. Vakara otrajā daļā paredzēta balle ar grupu “Vēja runa” (Cēsis) un deju grupu “Fusion” (Rīga).

Vienā vakarā – divi pasākumi

S.Bērziņa uzsver, ka pēc līdzīga principa tiks veidoti arī pārējie pasākumi: pirmajā daļā uzstāsies pagastu amatiermākslas kolektīvi, bet otrajā daļā būs balle ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem un interesantu deju grupu uzstāšanos. Šobrīd zināms, ka martā Alūksnes pilsētas tautas namā viesosies Alsviķu pagasts, aprīlī – Malienas un Jaunlaicenes pagasti, bet maijā – Liepnas un Pededzes pagasti.

Maija beigās notiks arī pirmie Alūksnes novada svētki, kuros visus kolektīvus varēs redzēt vienuviet. Tiesa, kā norāda S.Bērziņa, novada svētkos redzētie priekšnesumi būs vien neliela daļa no tā, ko apmeklētāji varēs redzēt katram pagastam veltītajā pasākumā. Tiek pieļauts, ka, ja līdz maijam rīkotie pasākumi gūs apmeklētāju piekrišanu, cikls atsāksies nākamajā sezonā. “Šie ir tie drosmīgie pagasti, kas paši uzreiz pieteicās,” atklāj tautas nama direktore. “Ja pasākumiem būs atsaucība, tad rudenī noteikti turpināsim.”

Komentāri 1

Nu

nevis Atzele, bet Adseles čudi un Očela, Aliste Novgorodas fronikās, bet Narvas Alulina. Tad nu gan atzīmēšana, sadancošanās un aktiermeistarības. Es no tādiem svētkiem gaidu vēstures apzināšanos. Dievs nemīl, kad nabagi trako. Laikam jau Alūksnē nav vēsturnieku, kas tiek klāt hronikām, kas ārzemēs, bet Alūksnē ir tikai tāda vēsture, kādu o vajadzēja PSRS un līdz pat šim brīdim nav nekādu izmaiņu. To, ka ģenētiski mums ir viena haplogrupa ar Itālijas vidienē dzīvojošajiem un mūsu vēsture ir pavisam citāda, nekā to māca skolā, par to ne vārda. Austrum, ziemeļvidzeme un Latgale ir pavisam cits etnoss, no pārējās Latvijas, un nav mums nekā kopīga ar viņiem. Vajag pasekot veiktajiem DNS pētījumiem un reizi uztaisīt foršu pasākumu par godu svētkiem, lai gan pilsēta ir vēl vecāka, bet ar neizglītotiem vēsturniekiem, kas nepārzin vecos rokrakstus jau nav ko diskutēt.

pirms 9 gadiem, 2011.02.04 05:25

Kultūra