Ilzenes ansamblis svinēs jubileju

Izenes sieviešu vokālais ansamblis sestdien, 16. janvārī ,ar jubilejas koncertu "Dziesma no pasakas izkāpj" svinēs ieiešanu otrajā gadu desmitā, kopš tā vadītāja ir Olīvija Jēģere.

Koncertprogramma solās būt gana interesanta, jo īstu pasaku valstības sajūtu klausītājiem mēģinās uzburt ansambļi, dziedātāji un dejotāji, kas kaut kādā veidā ir saistīti ar Olīviju. Tā, piemēram, pati jubilāre dziedās kopā ar savām četrām māsām, varēs dzirdēt Mārkalnes vokālā ansambļa sniegumu, jo savulaik O. Jēģere vadīja ansambli Mārkalnē, skanēs Zeltiņu vokālā kvarteta dziesmas, dziedās Alsviķu ansambļa meitenes, kuras Olīvija vada arī šobrīd , priecēs duets Madara un Karmena , kā arī skanēs dziesmas grupas "Naktsputni" izpildījumā. Koncertā piedalīsies arī Ilzenes eksotisko deju grupa “Luksora”.

Ilzenes vokālo ansambli Olīvija sāka vadīt līdz ar pārcelšanos dzīvot šai pusē. "Šeit nokļuvu tāpēc, ka toreiz Ilzenes sākumskola meklēja mūzikas skolotāju," stāsta O. Jēģere un piebilst, ka tad arī tika piedāvāts vadīt šo kolektīvu. "Ansamblis netika dibināts no jauna, tas jau pastāvēja ilgus gadus vēl pirms manas atnākšanas, tikai ar citiem vadītājiem. Pirms manis šeit ansambli vadīja Gunārs Kalējs."

Mūsu kopīgie 20 gadi ir bijuši rosīgi un radoši, ir ko atcerēties- gan labo, gan ne tik veiksmīgo. Esam snieguši koncertus daudzos pagasta pasākumos, dziedājuši rajona kultūras namos, viesojušies sociālās aprūpes centros, muzicējuši baznīcā, godinājuši tuvākus un tālākus jubilārus, kā arī gandrīz visus gadus piedalījušies vokālo ansambļu skatē Apē.

Jaukas atmiņas saglabājušās no brauciena uz Taureni, kur norisinājās Latvijas vokālo ansambļu konkurss- festivāls "Gaujaskrasts", no kura mēs atgriezāmies ar I pakāpes diplomu. Interesanta , emocijām bagāta bija arī festivāla "Sadziedam Dižstendē" diena. Tāpat prātā palikusi veiksmīgā sadarbība un uzstāšanās Kalnienas tautas namā.

Ansambļa repertuārs ir samērā plašs,- tas tiek veidots gan no dažādām populārām un "lipīgām" latviešu dziesmām, gan pašas ansambļa vadītājas Olīvijas komponētajām dziesmām. Šobrīd viena no mīļākajām dziesmām ansamblim ir Raimonda Paula dziesma "Ja tevis nebūtu", kas skanēs arī koncertā, kā arī Ginta Stankēviča un Guntara Rača dziesma "Divi eņģeļi'.

"Ja koris ir kā varens mežs, tad ansamblis ir kā ābeļdārzs, kur no svara katrs ziedošs (dziedošs) koks", ieslīgst pārdomās ansambļa vadītāja. "Tāpēc katrs dziedātājs, katra balss ir vērtība. Un reizēm tas ir ļoti būtiski, vai uz koncertu ierodas 7, 8 vai deviņi dziedātāji- balsis taču jāsaskaņo tā, lai tiešām veidotos "ansamblis".

"Es esmu ļoti priecīga par savām meitenēm", atzīst Olīvija, kas saprot, ka dziedāšana nav vienīgais veids, kā ansambļa dalībniecēm pavadīt brīvo laiku, tāpēc reizēm izbrīvēt laiku mēģinājumiem nemaz nav tik vienkārši.

"Tomēr ceru, ka mēs vēl krietnu laiciņu būsim kopā"- optimistiski pauž Olīvija, kura šajā dienā arī svin skaistu apaļu jubileju.

 

Kultūra