Introvertās mākslas festivālam AD LUCEM – 10. gadi!

Šovasar Latvijā jau desmito gadu notiks Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM, kas savus cienītājus un ikvienu interesentu aicina uz unikāliem koncertiem un radošajām darbnīcām Rīgā un Vecgulbenes muižā no 5. līdz 10. jūlijam.

Atzīmējot desmit gadu jubileju, festivāls saviem klausītājiem piedāvā īpaši plašu un interesantu programmu – trīs koncertus Rīgā un festivāla nometni Vecgulbenes muižā ar koncertiem, lekcijām un radošajām darbnīcām no 8. līdz 10. jūlijam:

8.jūlijā Vecgulbenes muižā plkst. 20:00 koncertā „Gaismas silueti” uzstāsies virtuozākā latviešu kokles spēlētāja Laima Jansone. Viņas jaunajā programmā dzirdēsim arī Laimas improvizācijas elektroakustiskajām koklēm.

9.jūlijā Vecgulbenes muižā plkst. 17:00 koncertā "Kathmandu Fusion Project" uzstāsies interesants mūziķu sastāvs, tostarp izcili Ēģiptes un Indijas mūziķi, sniedzot neatkārtojamu Ziemeļindijas un orientālās mūzikas noskaņu baudījumu. Apmeklētājiem jābūt gataviem krāšņās Austrumu pasaules apburošajam un pacilājošajam mūzikas valdzinājumam, kas aizved garīgā ceļojumā un atklāj seno tradīciju patieso daili un bagātību.

No 9.jūlija plkst. 23:00 līdz 10. jūlija 7:00 aicina uz „Nakts meditācijas” koncertu. Festivāla AD LUCEM nakts koncerts ir īpaša tradīcija, ko 2010. gada vasarā uzsāka izcilais britu čellists Metjū BĀRLIJS, sniedzot vārdiem neaprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garā nakts koncertā. Koncerta dalībnieki no saulrieta līdz saullēktam Vecgulbenes muižas koncertzālē to varēs klausīties gan sēžot, gan guļus uz segām, guļammaisiem vai krēsliem – iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Nakts koncertā nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.

AD LUCEM Festivāls ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM ir unikāls Latvijas un starptautiskā mērogā, sadarbībā ar izciliem māksliniekiem tas piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgākā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, uzdot jautājumu par būtiskāko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Kultūra