Izdod pirmo dzejoļu krājumu 16

Alūksniete Baiba Cīrule izdevusi savu dzejoļu grāmatu “Sapņu ziedos”. Grāmatā apkopti 190 dzejoļi par dzīvi, mīlestību un dabu. Dzeju viņa sākusi rakstīt vien pirms gada, bet jau paguvusi publicēties divos dzejoļu kopkrājumos.

“Laikam jau katram cilvēkam savā dzīvē pienāk laiks, kad viņš sāk sakārtot domas par bijušo, esošo, par nākotni. Tā radās vēlme uzrakstīt savas domas dzejā. Atzīšos – nekad agrāk neesmu uzrakstījusi nevienu dzejoli, pat nedomāju, ka kādreiz rakstīšu vai esmu spējīga uzrakstīt kaut vai vienu pantiņu. Esmu zīmētāja un visu mūžu esmu strādājusi kā noformētāja, mēbeļu un interjera zīmētāja. Tam nav nekāda sakara ar sacerēšanu. Bet notiek tas, kam jānotiek. Tagad es rakstu dzeju no savas sirds, no savas dzīves, no piedzīvotā, pārdzīvotā, redzētā un izjustā. Dzeja man nāk un rakstās ļoti viegli, it kā pati no sevis. Man nav jāmeklē īpaša iedvesma, tā man jau ir iekšā,” stāsta autore.
Savu pirmo dzejoli B.Cīrule publicējusi portālā “draugiem.lv”. Viņa saņēmusi brīnišķīgas atsauksmes. “Mani dzejoļi ir ļoti populāri šajā portālā. Tieši cilvēku atzinumi lika man apjaust, ka es spēju rakstīt. Rakstīt tā, ka cilvēkiem patīk. Tieši pateicoties šiem atbalstošajiem cilvēkiem portālā, es turpinu rakstīt dzeju un esmu izdevusi pat savu grāmatu. Šobrīd jau ir dzejoļi vēl divām grāmatām un grāmatai bērniem,” klāsta dzejniece.
Pirmā grāmata izdota izdevniecībā “Mana grāmata” un nebūs pieejama tirdzniecības vietās. To var iegādāties tikai pie autores. “Interese ir liela. Grāmatas ar pasta starpniecību izsūtu ne vien pa Latviju, bet arī uz Eiropas valstīm, kur dzīvo mūsu tautieši. Esmu pārsteigta, cik daudz cilvēku tomēr lasa dzeju,” teic autore.

Komentāri 16

Piedodiet, autore Baiba un viņas cienītāji, bet... Piekrītu kritiķim. Ne jau tikai par šo konkrēto gadījumu. Visos laikos daudzas sievietes ir klusībā vārsmojušas. Un tas ir jauki, jo sievietei ir dabas dota šī romantiskā stīga, kas liek šādi izpausties. Bet tagadējais laiks, kas absolūti brīvs ne tikai no nevēlamas, bet arī vajadzīgas - veselīgas analīzes un cenzūras (šī vārda labā nozīmē) atkal rada virkni tādu Pietuka Krustiņu un Lautenbahu-Jūsmiņu. Un, ja vēl ir naudiņa, ar ko savu prestižu celt, izdodot grāmatu, - cilvēks gluži nevilšus sajūtas kā Peters, Ziedonis vai Rainis. Visu cieņu jebkurai pašdarbības izpausmei, bet dzejas māksla un profesionalitāte gan ir pavisam kas cits.

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 19:37

Kritiķis

Ai kā Baibu sabojā absolūti nekritiskie slavētāji un rezultātā pašai arī sakāpj galvā. Ir jau tais "dzejas" rindās arī daža veiksmīga un interesanta vārsma un, ja pakonsultētos ar kādu speciālistu, pamācītos par dzejas rakstīšanas pamatlietām, būtu vēl vairāk.Dzejai, kā katram literāram darbam tomēr ir savi uzbūves un izteiksmes veidi, par kompozīciju, ritmu, pantmēru, pēdu un citām lietām tomēr derētu kaut ko zināt.
Grāmatu neesmu redzējis, jācer, ka pie tās satura kāds redaktors piestrādāja?
Vairāk paškritikas un veiksmi mācībās! Jo šobrīd rodas iespaids, ka " dzeja man nāk un rakstās" pārāk viegli.

pirms 7 gadiem, 2013.05.06 12:37

Laimoni

Jautājums,atbilde indētājiem!
Anonīmā"špikošana"!
Tev nav pērkamās dvēseles sindroms?
Vēsture var atklāt ,nu ļoti,daudz šādus pūstošus elementus.....
Neslēpies.......sāc rakstīt sienas avīzes "prāta"namos!
Te tev ir ....oponents!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 22:18

Dzidra

Paldies,Baibiņpar skaisto dzeju-radot dziesmu tekstus-mēs kļūstam bagātāki..........

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 22:00

Broņislava

Apsveicu, Baiba, malacis, raksti vien, bet mēs lasīsim un priecāsimies, par Taviem darbiem.

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 21:20

Broņislava

Apsveicu, Baiba, malacis, raksti vien, bet mēs lasīsim un priecāsimies, par Taviem darbiem.

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 21:19

Biruta

Lai nezūd tie speki vel ilgu laiku Jums raxtit tik jaukus dzejoļu krājumus!

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 20:48

Laimonis

Paldies Tev,mūsu Baiba!
Skaisti,mīļi,jauki,patiesi un no sirds uz sirdi ir Tavi skaistie dzejoļi! Dziesmas ar Taviem vārdiem....vienreizēji skaistas,ko izpilda SIMIS!
Tā turpini priecēt lasīt gribētājus un cilvēkus,kuri Tevi un Tavu dzeju mīl!
Super!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 20:44

Jans Ikes

Skaisti uzrakstīts un prieks, ka vismaz avīze par saviem novadniekiem raksta.

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 20:43

jančuk

Atslābsti, esi laikam pavasara saulē stipri sakarsis...
Joma, protams, skaidra, bet kur var iepazīties ar viņas pārējiem darbiem, kur ir viņas darbavieta? Ja ir tā kā rakstīts, iespējams, kas interesē saistībā ar viņas pamata nodarbošanos.

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 20:32

Jānis

"Ar ko un kur šī kundze nodarbojas ikdienā?"
Cik gan jābūt aprobežotam cilvēkam, kurš izlasot rakstu, pat nav sapratis ar ko Baiba nodarbojas ikdienā. Visdrīzāk jau nemaz nav izlasījis, tikai raksta kaut kādus komentārus.

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 19:11

Jānis

Malacis Baiba! Super! Turies, smel spēkus un turpini!

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 19:08

Anita

Man prieks par Tevi Baiba, ka esi sevī atradusi, ko jaunu! Ar tavu dzeju iepazinos portālā draugiem, kur biji kopā ar kurzemniekiem! Biju ļoti izbrīnītā vai tā esi tu!!!

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 12:11

Kultūra