Izdzied un izdejo Apei raksturīgās dziesmas un dejas

Sestdien Apes tautas namā izskanēja Valsts Kultūrkapitāla fonda un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstītā projekta  noslēguma koncerts „Ak, šī jaukā lauku dzīve Apes novada dziesmās, dejās un darbos”.

Senču dzīves gājumu tautasdziesmās skandēja Ilze Ēvele ar meitu Signi, Dina Meistere ar dēlu Bruno, Sandra Troska un Mārtiņš Muižnieks, dziesmās izdziedāja Sandras Oto vadītais Apes jauktais koris un dejas soļos izdejoja deju kolektīvs “Metenis” (vadītāja Edīte Dauškane) un deju kopa “Jukums” no Alūksnes (vadītāji Inita un Agris Veismaņi). Koncertā skanēja Valda Zilvera dziesmu cikls “Skaņi skand Apes dziesmas”, kas papildināts ar Gunta Brutāna veidotām, trīs skaistām, skanīgām tautas dziesmu apdarēm. “Ar šīs koncertprogrammas palīdzību vēlējāmies veicināt mūsdienu sabiedrības atgriešanos pie pamatvērtībām un sentēvu tradīcijām, izceļot sev īpašo un raksturīgo, akcentējot labi padarīta darba, apkārtējās dabas un cilvēku attiecību skaistumu un neatkārtojamību,” norāda koncerta režisore Santa Sāre.

Pirmie aizmetņi vienīgi Apei raksturīgas koncertprogrammas veidošanai meklējami jau pirms trim gadiem, kad “Interreg” projektā tika izveidots Valda Zilvera dziesmu cikls “Skaņi skand Apes dziesmas”. Tagad projekta gaitā izveidota koncertprogramma, kurā tiek izdziedātas un izdejotas tieši Apes pusei raksturīgās dziesmas un dejas. Koncertprogramma ir kā Apes novada vizītkarte. “Darbu turpināsim arī nākamgad, jo esam saņēmuši finansējumu jaunam projektam. Koncertprogrammu papildināsim ar vēl jaunām mūsu pusei raksturīgām Dāvja Ozoliņa pierakstītām dziesmām, savukārt deju kopai “Metenis” horeogrāfe Arta Melnalksne veidos jaunas dejas,” stāsta Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre un atklāj, ka koncerta gala versija būs dzirdama nākamā gada vasarā.  

Vēl pirms koncerta rudens velšu tirdziņā “Ķirbju balle lauku sētā” ikviens varēja iegādāties Apes novada mājražotāju produkciju – sākot ar kaltētām cidonijām, ķirbju čili maizi, sieru un mājas vīnu līdz pat siltām  vilnas zeķēm, cimdiem, cepurēm un šallēm. “Radošo ideju centra” valdes locekle Aiva Zīle teic, ka nekad nav divu vienādu tirdziņu, jo katrs produkts jau pēc savas būtības ir unikāls un neatkārtojams. Šoreiz vairāk akcents likts uz ziemai aktuāliem produktiem.

Vairāk foto šeit .

Kultūra