Izrādē apliecina, ka brīnumi notiek

Alūksnietis Verners Roberts Kalējs rīt dosies uz Mārupi, lai demonstrētu savu prasmi kopā ar citiem Baltijas valstu burvju māksliniekiem. Pulksten 15.00 izrādi “Brīnumi notiek” par brīvu aicina skatīties Baltijas Iluzionistu biedrība “A.M.B.E.R.”, solot pārsteigt ar daudzkrāsainiem un interesantiem brīnumiem.

“Burvju triku izrādē brīnumus rādīs gan iluzionisma profesionāļi un amatieri, gan jaunie mākslinieki, kuri dalību Daces un Enriko Pecolli dibinātajā biedrībā sākuši nesen. Starp Latvijas jaunajiem burvju māksliniekiem ir arī alūksnietis Verners Roberts Kalējs, kā arī dalībnieki no Ērgļiem, Saldus, Siguldas un citām vietām. Šī izrāde būs arī viņu atskaites punkts Pecolli dibinātās biedrības biedriem par iluzionisma semināros apgūtajām zināšanām un iemaņām divu gadu laikā,” informē SIA “Brinum-x” projektu menedžere Inese Mežgale.

V.R.Kalējs tāpat kā citi Baltijas valstu jaunie burvju mākslinieki reizi mēnesī brauc uz Rīgu,  turklāt drīzumā visus gaida pārbaudījums. Tajā noskaidros spējīgākos, kuri turpinās mācības, lai nopietnāk pievērstos šīs retās un interesantās ilūzijas mākslas attīstīšanai un popularizēšanai. “Esmu apguvis gan dažādus trikus, gan arī prasmi tos prezentēt. Tā ir pieredze, kura Mārupē ļaus drošāk parādīt trikus gan sagaidot skatītājus, gan arī uz skatuves. Tie būs atšķirīgi triki, jo to, ko var parādīt tuvumā, uz skatuves var arī neredzēt. Piemēram, tuvumā trikiem var lietot kārtis, bet uz skatuves labāk izmantot sadzīves priekšmetus – sveces, avīzes, bumbas...” skaidro V.R.Kalejs. Iepriekš viņš pats bija apguvis trikus ar kārtīm, bet tagad tie ir tikai neliela daļa no apgūtā. Ir tādi triki, kurus mācās mēnešiem, bet tie nešķiet interesanti skatītājiem. Tāpēc Verners Roberts cenšas demonstrēt efektīgus, bet ne pārāk sarežģītus trikus. “Tā ir vieglāk un iespaidīgāk. Turklāt iespējams apgūt vairāk triku paņēmienu īsākā laikā,” viņš atklāj.

Izrādes “Brīnumi notiek” programma solās būt netradicionāla, jo pirmajā daļā tiks pārstāvēta iluzionisma mikromaģijas tehnika, savukārt otrajā daļā – dažādi iluzionisma žanri – manipulācija, komiskais iluzionisms, vispārējais iluzionisms, mentālais iluzionisms, izbēgšanas tehnika un citi brīnumi.

Kultūra