Izsludina skiču konkursu Alūksnes ezera Cepurītes salai 16

Alūksnes novada pašvaldība ir izsludinājusi atklātu skiču konkursu „Cepurītes sala kā tūrisma objekts” un līdz pat 27. februārim aicina iesniegt skices ar priekšlikumiem kā romantisko Alūksnes ezera saliņu padarīt pievilcīgāku tās apmeklētājiem.

Alūksnes ezers ir vienpadsmitais lielākais ezers Latvijā un Cepurītes sala ir viena no četrām tā salām. Tā ir viens no skaistām leģendām apvītākajiem objektiem Alūksnē, tomēr līdz šim maz izmantota tūrismā. Alūksnes novada pašvaldība tūrisma nozari ir noteikusi par vienu no perspektīvajiem novada attīstības virzieniem.

Šī gada septembrī Alūksnes novada dome par tautsaimniecības nozares attīstībai nozīmīgiem noteica vairākus pašvaldības tūrisma objektus novadā: Alūksnes ezeru, Pilssalu, Tempļakalna pussalu, Cepurītes salu, Jauno pili, Alūksnes muzeju, Muižas parku, šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbene - Alūksne stacijas teritoriju Alūksnē, bijušo PSRS raķešu bāzes teritoriju Zeltiņos,  aizsargājamo ainavu apvidus „Veclaicene” teritoriju, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju. Minēto objektu attīstības projektus iekļaus novada attīstības programmas investīciju plānā un, atbilstoši finanšu iespējām, plānos līdzekļus to attīstībai pašvaldības ikgadējā budžetā.

Viens no pirmajiem attīstības projektiem būs saistīts ar Alūksnes pilsētu, kur ir iecerēts jauns tūrisma maršruts, kurā tiktu iekļauta arī Cepurītes sala. Tādēļ atklātā skiču konkursa mērķis ir iegūt iespējami oriģinālāko un atbilstošāko ideju Cepurītei jeb Mīlestības salai, padarot to pievilcīgāku tūristiem. Salu iecerēts izmantot kā tūrisma objektu, kur tūristi dotos apskatīt ar teikām un leģendām apvīto „Mīlestības salu” - seno apmetni, kā arī ar īpašu nozīmi un stāstu radītu vietu individuāliem un grupu apmeklējumiem.

Skiču konkursa uzdevumi ir izstrādāt Cepurītes salas attīstības koncepciju, kas, saglabājot un izceļot tās unikalitāti, radītu jaunu tūrisma objektu, paredzot risinājumus mākslas objektu vizuālajam tēlam un izvietojumam, ūdens piestātnes izveidei, paredzot ērtu piekļuvi salai, risinājumu informācijas stendam un norādēm, izveidojot vienotu noformējumu.

Konkursā aicinām piedalīties arhitektus, telpiskos plānotājus, ainavu arhitektus, profesionāli izglītotus tēlniekus vai māksliniekus, projektētājus vai autoru kolektīvus, atbilstošo nozaru augstskolu vecāko kursu studentus, kā arī citu saistīto nozaru pārstāvjus.
Skiču konkursa kopējais prēmiju fonds ir 1100 eiro. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas trīs prēmijas: pirmās vietas prēmija 600, otrās vietas prēmija - 300, trešās vietas prēmija - 200 eiro.

Izstrādātā skiču konkursa ideja (ar norādi „Cepurītes sala kā tūrisma objekts”) jāiesniedz līdz 2015. gada 27. februārim pulksten 16.00 Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, 3. stāvā, 306. kabinetā Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, vai nosūtot pa pastu, ar pasta zīmogu ne vēlāk kā 27.02.2015.

Konkursa nolikums publicēts www.aluksne.lv sadaļā „Konkursi”.

Komentāri 16

tre

Cienijamie līdzcilvēki, vēršos pie Jums ar lūgumu: -Nu nezīmējiet nekādas skices, nevajag attīstīt šo murgaino ideju tālāk !!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 17:21

hihi

Šmits jau zīmē adlervīzijas...balva arī jau garantēta.

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 17:46

Datba grupas uzsaukums tautai

ALŪKSNES DOMES LĒMUMS Nr. 446 no 18.decembra 2014.gada
Par atklāta skiču konkursa "Cepurītes sala kā tūrisma objekts"
nolikuma apstiprināšanu

Tauta, apzināsimies, ka šo unikālo dabas objektu mūsu visu svēts uzdevums ir saglabāt neskartu, tikpat pirmatnēju un skaistu mūsu nākamajām paaudzēm ar visām tām teikām un leģendām, arī parašām. Šodien mūsu katra izglītota cilvēka uzdevums ir nostāties mūžīgo vērtību nevis alkatīgu garamgājēju iegribu pusē.
Ar šo brīdi pasludinam cīņas uzsākšanu pret domes tumsoņām, viņu neizglītotību, inteliģences, kultūras trūkumu, neizmērojamo alkatību un totālu stulbumu.

"Cīņa nav galā, tā nebeigsies
Spīdolai Lāčplēsis palīgā ies"(Rainis)

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 17:45

Vārds.

"Salu iecerēts izmantot kā tūrisma objektu, kur tūristi dotos apskatīt ar teikām un leģendām apvīto „Mīlestības salu” - seno apmetni, kā arī ar īpašu nozīmi un stāstu radītu vietu individuāliem un grupu apmeklējumiem."
Nesaprotu - vai nepietiek ar to, ka, braucot garām ar kaut vai "vizuāli kvalitatīvo" peldlīdzekli, gids tūristiem pastāstītu par Cepurīti un tās leģendu? Kāpēc obligāti jākāpj ārā uz salas? Un - kas uz tās ir tik neredzēts, ka būtu jādodas grupās vai individuāli gida pavadībā?
Ja tur ir kāda senā apmetne, vai tad tā nav aizsargājama teritorija?

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 17:49

esat droši!

Nav neliešu iecerētās kokogļu indētas, neļausim arī Cepurītes salu sagandēt bezsmadzeņu radījumiem.

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 17:53

viedoklis

Baigi fiksi noraka no tautas acīm šo informāciju! Kauns par jums, masu mēdiji!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 18:21

rokas nost!

Rokas nost no mīlētāju saliņas! Celiet savus tempļus uz pilssalas, tāpat galīgi sa***a!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 18:57

arī rokas nost!

Neļausim arī Pilssalu sa***!

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 20:30

induss

Pirmkārt, kāpēc tik īss laiks skiču iesniegšanai? Vai arī, kā parasti, uzvarētājs jau ir zināms un laiku nav ko vilkt? Lai izveidotu kvalitatīvu skici, ir jāizlodā katrs stūrītis un vēlams vasarā, jo diez vai tie tūristi pa ziemu slēpos uz turieni.

pirms 6 gadiem, 2015.01.08 01:37

to induss

Tāpēc ka te debilitāte pāri visam stāv.
Vai tad tu vēl nezini, kas būs uzvarētājs? Protams, ka šmits.

pirms 6 gadiem, 2015.01.08 13:12

parks

Uz katras salas pa mazam krodziņam ,un tūrisma braucienu nodēvēt par Laikmetu kodienu,es to izbrauktu katru sestdienu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.09 10:42

Artūr,

esi vecis un apturi to tizlo konkursu! Nav ko tautas naudu vējā mētāt stulbām adlervīzijām! Ar savējo naudu Tu nekad tā nerīkotos!

pirms 6 gadiem, 2015.01.09 17:16

to Artūr

Nevaru, mani traktorists mēneša laikā pēc ievēlēšanas izkastrēja, aizmirsu pat ko tautai solīju....nauda tomēr mīļāka par visu....

pirms 6 gadiem, 2015.01.11 19:32

nevajag!

viss jaunais vilina, jāpārbauda, tā būs arī ar to piestātni. Vieglprātība,pārdrošība, reibinošas vielas un ...., tāpat vai kāzas bez akkahola? Un ja kas notiek, kā varēsiet tās divas lielās darba grupas un pārējie skatīties kādam acīs?

pirms 6 gadiem, 2015.01.13 15:37

RASMA

Būs vēl viena vieta, kur pie***, ac'mredzot par maz ....

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 21:45

Kultūra