Izspēlē 900 skaņas

Sestdien Alūksnes pilsētu pāršalca pūtēju orķestru spēles skaņas. Latgales un Vidzemes izglītības iestāžu pūtēju orķestru svētkos „900 skaņas Alūksnei” mūsu pilsētas uz vienu dienu kļuva par orķestru galvaspilsētu.

Svētki iesākās ar ielu koncertiem dažādās pilsētas vietās. Orķestru spēle skanēja pie Jaunās pils,  Bībeles muzeja, veikala “Maks”, skvērā pie autoostas un bijušās “Parex” bankas. Ja ielu koncertos alūksnieši ieklausījās vien garām ejot, tad svētku gājienā nolūkojās jau ar interesi un atbalsta saucieniem. Arī lielajā svētku koncertā pilssalā klausītāju rindas bija bagātīgas. Svētku uzrunā Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins atklāja, ka neviļus saskatījis Alūksnes vīziju. “Alūksnei, gluži kā šodien, ir jābūt pilnai ar smaidīgiem un laimīgiem bērniem. Tādai jābūt pilsētas vīzijai,” atzina A.Fomins un pauda cerību, ka orķestri Alūksnē pulcēsies vēl. “To, kas iesākts, nevienam vairs neatdosim, tāpēc gribētos, lai orķestru svētki Alūksnē kļūtu par tradīciju,” norādīja A.Fomins.

Valsts izglītības satura centra vecākais referents Egils Šķetris laikrakstam atzina, ka novadu orķestru svētki ir pērn dziesmu un deju svētkos iesāktās tradīcijas, lielkoncerta Ķīpsalā, turpinājums. Šādi orķestru svētki būs arī Kurzemes un Zemgales, kā arī Rīgas orķestriem. “Patiesībā šie svētki ir nākošgad paredzētā izglītības iestāžu orķestru koncerta modelējams. Izmēģinām un vērtējam repertuāru, skatāmies ko kā darīt,” norādīja E.Šķetris. Alūksnes mēra  izteikto cerību, ka arī citreiz orķestri pulcēsies tieši Alūksnē E.Šķetris nenoliedz, vien piebilst, ka viss ir pilsētas vadības ziņā.  “Nevaru apsolīt valstisku pasākumu, bet katrai pilsētai ir iespējas rīkot savu pasākumu un radīt apstākļus orķestriem atbraukt uz šejieni,” tā  E.Šķetris.

Uzrunātie orķestru vadītāji visi kā viens atzina, ka svētki Alūksnē ir izdevušies īpaši. “Laiks ir brīnišķīgs, bērni apmierināti, skatītāji līksmi, muzikantiem prieks spēlēt. Organizatori ir pastrādājuši godam,” teic Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra vadītājs Harijs Zdanovskis. Rēzeknes 6.vidusskolas pūtēju orķestra diriģents Jānis Pavlovskis norādīja, ka Alūksnes Pilssala ir piemērota vieta orķestru koncertiem, esot ļoti labs skanējums. “Nekad nebiju Alūksnē bijis ne uz vienu koncertu, bet man patika pilsētā valdošā atmosfēra. Pilsēta šodien bija radīta pūtējiem. Paldies Sandoram un Ilzei,” tā Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra diriģents Mārtiņš Birnis.

Arī E.Šķetris uzteica Sandora un Ilzes Līviņu darbu. “Vienmēr, kur saskarsme ar Sandoru un Ilzi, tur ir izdošanās. Svētkus viņi kopā ar savu komandu ir noorganizējuši lieliskus,” pauž E.Šķetris un atklāj, ka Alūksnes orķestris viņaprāt ir īpašs. “Alūksnes orķestra bērniem acis mirdz, reti kurā orķestrī tā ir. Alūksnieši vienmēr izceļas ar radošumu,” E. Šķetris.

Vairāk foto šeit .

Kultūra