Izstādes “Ciano spēles” atklāšana Alūksnes Kultūras centrā

Sestdien, 1.oktobrī plkst.14.00 Alūksnes Kultūras centrā notiks izstādes “Ciano spēles” atklāšana! Izstādes autori ir mākslinieku apvienība “Heršela grupa”, kuru veido Aivars Rozenbahs, Dace Lejēja, Zane Beģe-Begge, Anita Zīverte un Solvita Spirģe- Sēne, informē Alūksnes Kultūras centra Mārketinga speciālists Gints Skulte .

Izstāde veidota gaismas mākslas ciantopijas tehnikā, kurā dominē tikai viena krāsa - zilā. 

Cianotipija radusies 19.gadsimtā kā viens no pirmajiem fotoprocesiem, šo tehniku iesākumā lietoja botāniķi fotogrammu izgatavošanai, vēlāk tā tika izmantota arī fotoreprodukciju radīšanai, rasējumiem un grāmatu ilustrācijām. Cianotipijas attīstības rezultātā, vārdu cyan sāka lietot arī krāsas nozīmē - tā ir debeszila, gaiši zila vai zaļganzila. Pats vārds cyan ir cēlies no grieķu vārda κυανός [kyaneos] un tas nozīmē “zils”. 

Ar cianotipijas tehnikas prezentēšanu mākslinieku apvienība “Heršela grupa” demonstrē savu interpretāciju tradicionālo vērtību pasniegšanu mūsdienīgā izpildījumā, robežu nojaukšana starp fotogrāfiju un glezniecību, fotogrāfiju un grafiku, starp dokumentālo un māksliniecisko, tādējādi radot jaunu mākslas produktu!

Visi laipni aicināti uz tikšnos ar māksliniekiem, kā arī iepazīšanos ar šo mākslas formu izstādes atklāšanā 1.oktobrī, 14.00 Alūksnes Kultūras centrā! 

Kultūra