Izveido kultūrvēsturiskā mantojuma apvienību 3

Nesen izveidota Apes novada kultūrvēsturiskā mantojuma apvienība. Tajā ietilpst Jāzepa Vītola memoriālais muzejs „Anniņas” Gaujienā, Elīnas Zālītes memoriālā māja Apē, Apes novadpētniecības māja, Trapenes novadpētniecības māja un Virešu novadpētniecības istaba.

Jaunā apvienība ir Apes novada pašvaldības struktūrvienība, kuras darbības mērķis ir vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Apes novada kultūrvides materiālās un nemateriālās vērtības un vēstures liecības, kā arī organizēt un nodrošināt struktūrvienību krājuma uzskaiti, saglabāšanu un pieejamību apmeklētājiem un pētniekiem.

„Šobrīd Apes novadā tikai viens akreditēts muzejs – „Anniņas”, bet katrā pagastā, Apes pilsētā arī ir nelieli muzeji – novadpētniecības istabas, bet tie nav akreditēti, toties krāj un apkopo kultūrvēsturisko mantojumu. Līdz šim gadam katra iestāde bija pakļauta sava pagasta, pilsētas pārvaldei, tagad – centralizēti novada domei. Muzejus nebija īsti, zem kā strukturēt, tādēļ, konsultējoties ar Kultūras ministrijas muzeju nodaļu, nolemts izveidot apvienību, iekļaujot tajā visus Apes novada muzejus – novadpētniecības istabas,” stāsta Apes novada kultūrvēsturiskā mantojuma apvienības vadītāja Ineta Riepniece.

Virešu pagasta novadpētniecības istabas vēstures liecību glabātāja Sandra Apškrūma tagad ir krājuma glabātāja jaunizveidotajā apvienībā, tādēļ pakāpeniski digitāli apstrādās informāciju par novadā esošo visu muzeju – novadpētniecības istabu krājumu, to aprakstot un datorizējot datu bāzē. Līdz šim Apes novadā krājuma digitalizācija bija uzsākta tikai Jāzepa Vītola memoriālajā muzejā „Anniņas”.

Komentāri 3

sms

kā vienmēr apenieši lieli malači, tur arī būs reāli rezultāti!

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 13:54

Fakts

Tiešām MALAČI. Tur vismaz pie varas izgītoti cilvēki - domājuši, zinoši un varoši profesionāļi, nevis tādi tupaki kā Alūksnē.

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 22:21

arī fakts

Nu patreiz Apes tautas namā......es gan neteiktu, ka īpaši izceļas ar profesionalitāti! Izņemot protams, Edīti!

pirms 6 gadiem, 2014.04.16 09:21

Kultūra