Jau sestdien - Bērnu Eirovīzija 15

Jau šo sestdien, 3. decembrī, plkst. 20:30 tiešraidē no Armēnijas galvaspilsētas Erevānas LTV7 ēterā būs skatāms šīgada Bērnu Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls. Latviju tajā pārstāvēs Amanda Bašmakova, kura kopā ar Latvijas delegāciju jau ieradusies Erevānā un sākusi spraigu gatavošanos izšķirošajam startam.

Kā no Armēnijas ziņo Latvijas delegācijas vadītāja Irēne Grūzīte, Amanda Bašmakova veiksmīgi aizvadījusi pirmo mēģinājumu uz Eirovīzijas skatuves Erevānas arēnā, kas noticis vakar, 29. novembrī: „Mums ļoti paveicies ar šova TV režisoru, kurš ir brīnišķīgs profesionālis un Amandas numuru veido visai iespaidīgu,” stāsta I. Grūzīte.

Savukārt pirmdien, 28. novembrī, Amanda piedalījusies svinīgajā Bērnu Eirovīzijas nedēļas atklāšanā, kas risinājusies vienā no Erevānas iecienītākajiem džeza klubiem.

Par priecīgu pārsteigumu Amandai parūpējušās meitenes no Gruzijas, kuras iemācījušās visu valstu dziesmas, tostarp - arī Amandas dziedāto „Mēness un suns”. Dziesmu veidojusi Amanda sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu un teksta autoru Guntaru Raču.

Latvijas delegācija Armēnijā atrodas no 26. novembra. Četru dienu laikā Amanda kopā ar pārējiem delegācijas pārstāvjiem paralēli mēģinājumu procesam apskatījuši arī Erevānas pilsētu, devušies ekskursijā uz kalniem, apmeklējuši kultūrvēsturiskos šedevrus - vienīgo pagānu templi Garni, kā arī klosteri Geghard, kas izkalts klintī.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzija šogad neveido Bērnu Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi, bet pieņēmusi lēmumu par LTV pārstāvi konkursā izvirzīt 14 gadus veco Amandu Bašmakovu, kura šogad kļuva par LTV bērnu un jauniešu mūsdienu dziesmu izpildītāju konkursa “Balss pavēlnieks” uzvarētāju vecuma grupā no 12 līdz 16 gadiem.

Plašāka informācija par Amandu Bašmakovu, kā arī Latvijas delegācijas gaitām Erevānā pieejama LTV mājas lapās www.ltv7.lv un www.eirovizija.lv, kur apskatāma arī I. Grūzītes veidotā fotoreportāža. 

Komentāri 15

no malas

Nu ko, tagad rakstu jau zinot rezultātus. Tomēr derētu ieklausīties ari ko saka citi, jo lai kā arī nebūtu,tas ko bija uzrakstījis lol tiešām notika. Tādi kā anna maļ vienu, bet lol varēja rakstīt saudzīgāk.

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 07:18

no malas

Atvainojiet , bet kritika ir vietā. Gan dziesma , gan meitene mazliet, bet pārslavēta.

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 16:47

._Annai

Anna- Esi reala. neko sliktu nepateicu. Bet ja netik patiesiba, neko nepadarisi

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 12:59

bucis _ annai

Ja nespeej pienjemt kriku ( adekvatu)... tad nav ko dariit uz skatuves..

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 12:49

anna

iepriekšējam komentētājam - mazs, MELNS punktiņš tu esi un tāds arī paliksi! Ne jau velti pareizu niku izvēlējies!

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 12:13

.

Anna, kuri te pardzivo un uzmundrina. Runa par sevi nevis par visiem. man personigio ne silts ne auksts vai vina dzied vai nedzied. Tas ir vinas personigas problemas ko darit un ka darit. Tad jau japardzivo par Annu Lol Ruulleni un citiem kuri sarakstisu komentarus.

pirms 9 gadiem, 2011.12.02 09:26

Rulleee

drukas kļūdas labojums - "Alūksnieši rullē!"

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 10:18

Rulleee

Vienmēr prieks par savējiem!!! Alūksneisī rullē!

P.S. lol - lai arī cik gudri mēģinātu spriest, šķiet, ka ir maza izpratne par to, kas ir "mēģinājums". Līdz ar to - ar dzimto valodu un izpratni par lietām..problēmiņas, problēmiņas..

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 10:17

anna

Jā, lol, ar Taviem komentāriem var atsist gribēšanu un varēšanu dziedāt vispār!!! Cerēsim, ka tas bērns neatradīs laiku, lai palasītu, kā dzimtenē (lasi - Alūksnē) jūt līdzi, pārdzīvo un uzmundrina!!! Lai arī kā gribējās iepilināt žulti, tomēr būtu labāk, ja tādi kā Tu un jānis veļķeris savu subjektīvo viedokli būtu paturējuši pie sevis, vismaz šoreiz...
Turies, AMANDA, Tev viss izdosies, meitenīt!

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 07:31

lol

noskatijos 1 mo mēģi eirovizijas finālā, kautko tik sliktu nebiju sen dzirdējis, pat varu paskaidrot kapēc- augšas skaņas nevar vispār nodziedāt, dziesma vnk iespārda, nerunājot pat par izskatu, kur pat neņemot vērā visu to kas redzams vizuāli, nav nekādas atdeves, viss tiek spiests ārā ar grūtībām.. tā lūk! šajā priekšnesumā man ir kauns , ka viņa pārstāv Lv un kur nu vēl Alūksni. Protams 1000 x dziedātus hītus jau virgli nodziedāt, bet ko jaunu.. problēmiņas, problēmiņas. Pat nekādu antipātiju ptet cilvēku kā tādu vnk godīgi sakot nekā šajā priekšnesumā nav..

pirms 9 gadiem, 2011.12.01 01:20

forši

Lai veicas!
Es tač saku,kad tā Alūksne un alūksnieši ir vieni baigi forši,gudri,talantīgi cilvēki! UN kurš to neredz ir ietīts biezā miglā.Malenieši rullē!Urrrāāā'!

pirms 9 gadiem, 2011.11.30 22:40

Kultūra