Jaunais buklets aizvedīs uz Zvārtavas pili 1

Zvārtavas pils pārvaldnieks Vitālijs Vilciņš ir īstenojis savu ideju un sadarbībā ar mākslinieku Aināru Gaidi izveidojis bukletu par Zvārtavas pili.


V.Vilciņš stāsta, ka jau ilgu laiku nav bijis nekādas publicitātes par Zvārtavas pili, tāpēc radās ideja izveidot kaut ko jaunu, lai interesentiem būtu pieejama informācija. Kopā ar mākslinieku A.Gaidi tapis jaunais buklets. Buklets ir trīs valodās – latviešu, angļu un krievu. Tas būs pieejams Alūksnes informācijas centrā, kā arī Gaujienas un Apes infocentrā un, protams, pašā Zvārtavas pilī. “Buklets ir tik tikko tapis, atlikuši tikai iespiešanas darbi,” informē V.Vilciņš.


“Ļoti liels prieks, ka šis buklets ir nonācis līdz rezultātam. Ik pa brīdim braucu uz Zvārtavu, jo tā atrodas tepat netālu no mājām, un tieši tā arī iepazinos ar Vitāliju. Mēs apspriedāmies, un tapa ideja par bukletu. Tā kā tā ir pils, man primārais ir precei pievienot personību jebšu identitāti. Šajā konkrētajā gadījumā Zvārtavas pilij tas ir logotips. Zvārtavas pilī uz šķīvjiem ir sens zīmējums – senā Zvārtavas pils kontūra. Es šo kontūru pārveidoju grafiskā zīmē ar Zvārtavas uzrakstu, savukārt attiecīgais ornaments, kas ir bukleta fonā, ir precīza kopija no Zvārtavas pils foajē kleidu zīmējuma ornamenta. Tātad šī grafika ir precīzi paņemta no Zvārtavas pils, jāmin, ka šī grafika ir redzama arī vizītkartēs,” stāsta mākslinieks A.Gaidis.


Bukletā ir iestrādāti kodi, kurus noskenējot ar viedtālruni autovadītāji var atrast GPS koordinātes jeb ceļu uz Zvārtavas pili, taču otrais kods dos iespēju ielūkoties jaunajā Zvārtavas pils mājaslapā.


“Ja man jāgādā par grafisko dizainu, tad es redzu, kā tam visam vajadzētu izskatīties. Šobrīd tā ir tāda kā dāvana, un, kā tas attīsties, to jau rādīs laiks. Protams, tas ir tikai viens no simts elementiem, kam ir jābūt pilij, lai attīstītos publicitāte, taču šie centieni nepieciešami, lai atdzīvinātu Zvārtavas pili un padarītu pievilcīgāku to tūristiem un ceļotājiem,” uzsver A.Gaidis.


Komentāri 1

Prieks

Uz šito pili vajadzēja aizvest simpozija dalībniekus, jo tas tā saucamais mākslas darbs, kas ir pie domes ēkas ir šausmīgs, un bezgaumīgs. Var redzēt, ka students bija nesekmīgais, jo neko prātīgu izdomāt nevarēja. Atklāti sakot tādu stabu var uzbetonēt jebkurš ar 4 klašu izglītību. Fui domei ka kaut ko tādu atļāva. Savukārt Zvārtavas simpozistu sarūsējušajai skārda mucai blakus izskatītos tīri pieņemami :)

pirms 6 gadiem, 2014.08.21 22:37

Kultūra