Jaunannā rīko dažādas aktivitātes 3

Jaunannas tautas namā ik gadu var pulcēties uz dažādām interešu grupām un aktivitātēm. Arī šogad novembris būs ražens, un katrs interesents varēs atrast sev piemērotu aktivitāti.

Novembris Jaunannas tautas namā būs bagāts ar dažām nu jau izmēģinātām aktivitātēm un arī kādu jaunumu – klubiņu “Vārnas krogs”.

“Šis klubiņš ir iespēja atrast ko sev interesējošu tiem, kuri nav atraduši neko sev piemērotu jau esošajās interešu grupās kultūras namā. Pirmajā tikšanās reizē pavadīsim laiku neformālā gaisotnē. Katrs aicināts līdzi paņemt cienastu, kuru varēsim kopīgi baudīt pie tējas. Šajā tikšanās reizē arī apspriedīsim mūsu nākotnes plānus, ko katrs vēlas sagaidīt no šī klubiņa darbības un kādas ir cilvēku intereses,” teic klubiņa vadītāja Zeltīte Avota. Viņa informē, ka starp abiem pasaules kariem Jaunannā ir pastāvējis “Vārnas krogs”, kurā notika dažādu darbinieku sapulces. “Jaunannas neoficiālais nosaukums bija Vārna, un mēs vēlējāmies atjaunot šo tradīciju. Visi, kuri vēlas apmeklēt “Vārnas krogu”, var droši doties uz tautas namu 24.novembrī, kur pulksten 19.00 notiks pasēdēšana neformālā gaisotnē. “Aicināts ir ikviens. Tas taču ir krogs, un galvenais ir nākt un lustēt,” saka Z.Avota.

Tradīcijām bagāta ir arī nu jau ikgadējā Mārtiņdienas andelēšanās. Jaunannas kultūras nama vadītāja Iveta Baltā-Vanaga informē, ka tā tiek rīkota sadarbībā ar Jaunannas skolu, taču uz tirdziņu aicināts ikviens interesents. “Parasti bērni ir visaktīvākie tirgotāji. Pārsvarā tiek pārdoti pašu vai ar vecāku palīdzību veidoti gardumi. Var pārdot arī savā dārzā saaudzēto vai sakonservēto. Aicinām pieteikties visu paaudžu andelētājus no Jaunannas. Citus gadus esam mēģinājuši ieviest papildus citas aktivitātes, taču gadu laikā esam sapratuši, ka Mārtiņdienā cilvēkiem galvenais ir padižošanās ar saviem laukos izaudzētajiem labumiem vai gardumiem,” teic I. Baltā-Vanaga.

Andelēšanās tautas namā notiks 12.novembrī pulksten 14.00.

Savukārt 2., 9. un 23.novembrī pulksten 17.00 tautas nama mazajā zālē norisināsies Mākslas studijas nodarbības. Nodarbību vadītāja Mārīte Mičule informē, ka šādas nodarbības notiek jau divus gadus, izņemot vasaras sezonas. “Šoreiz audīsim plecu lakatus uz kartona rāmja. Jau iepriekšējās nodarbībās dažas dalībnieces izteica vēlmi sākt aust lakatus. Tā nu es to iemācījos un tagad varu mācīt citiem. Uz nodarbībām aicināti visi interesenti, arī vīrieši,” viņa teic.

Pirmajā nodarbībā tiks veidota kartona loksne, uz kuras tiks austs lakats. Interesentiem uz nodarbību būtu jāierodas ar kartona loksni (1,30 m x 1 m), zīmuli, lineālu un šķērēm. Tie, kurus neinteresē aušana, var nākt uz nodarbībām ar adāmadatām un dziju, un kopā tiks adītas zeķes un cimdi.

Komentāri 3

haha

...... Alūksne pēc 5 gadiem būs tāda pati čuhņa ,bet Jaunannas gandrīz vai nebūs......
Ekonomikas ministrijas jaunai projekts veidot 8 centrus!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.11.03 07:18

Kultūra