Jaunlaicenes muižas muzeju akreditē atkārtoti 3

Jaunlaicenes muižas muzejs ieguvis akreditāciju uz pieciem gadiem, un ir pabeigts ēkas rietumu spārna un fasādes remonts.

Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska informē, ka izremontētajā zālē tiks izvietota pamatekspozīcija “Malēnieši Opekalna draudzē”. Viņa arī uzsver, ka šogad muzejā bijis vairāk apmeklētāju, nekā pērn.

“Sākoties ziemas sezonai, muzejs biežāk dosies uz izglītības iestādēm, biedrībām, klubiņiem ar lekcijām un izglītojošajām nodarbībām. Šogad jau esam bijuši Rīgā un Valkā, piedalījušies Igaunijas pierobežas skolu projektos un Vastselīnas muzeja pasākumā. Visā Latvijā un īpaši Alūksnes novadā aktīvi popularizējam malēniešu izloksni,” stāsta S. Jankovska.

24.oktobrī Alsviķu arodskola uzaicināja muzeju pastāstīt par laiku, “kad muižā zvani skanēja”. Par šo tēmu tiek veidota jauna lekcija. Muzejs piedāvā arī pastaliņu un sveču taisīšanas darbnīcas. 25.oktobrī muzejā notiks Vislatvijas Leģendu nakts pasākums, tiesa dienā.


“Šoreiz cilvēkus iepazīstināsim ar dienā stāstāmiem malēniešu stāstiem, kurus stāstīs malēniešu skoliņas dalībnieki. Šie stāsti ietvers sevī malēnisko iezīmi citam citu pavilkt uz zoba un pasmieties,” informē S. Jankovska. 13.decembrī muzejā būs iespējams piedalīties Ziemassvētku atklātnīšu veidošanā.


Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska (no kreisās) un muzeja darbiniece Inga Dauškane skaisti izremontētajā zālē cer pavisam drīz izvietot muzeja otro pamatekspozīciju un gaida jaunus apmeklētājus.

Kultūra