Kinoteātros - svētki hokejam

Šādi svētki patiesi notiks ceturtdien, 4. decembrī, un tie būs svētki kinoteātros. Vakarā septiņos vienlaikus Rīgā, kinoteātrī "Citadele", un Smiltenes kultūras centra kinozālē gaidāma ekskluzīva pirmizrāde Sandija Semjonova sporta filmai "Leģenda Dinamo".

Rīgas pirmizrādē uzaicināti piedalīties "Dinamo" komandas spēlētāji, hokeja treneri, darbinieki, uzticamākie līdzjutēji. Paralēlo pirmizrādi Smiltenē filmas autors atvēlēja, pateicoties Vidzemes hokeja entuziastu lielajam ieguldījumam šā sporta veida veicināšanai novados. Uz izrādi vēlamies redzēt gan vecāko, gan jaunāko hokeja paaudzi - Smiltenes un citu pilsētas komandu spēlētājus. Filmas autors lūdza par filmas pirmizrādi paziņot visiem Vidzemes hokeja klubiem, arī gulbeniešiem, kura aktivitātes Vidzemē labi zināmas. Ja ceturtdien zālē pietrūks vietu, izvēle filmu noskatīt vēl būs līdz 7.decembrim, bez tam svētdien būs divi agrie seansi, lai attālākajiem skatīt gribētājiem ērtāka atbraukšana.

Par filmu anotācijā teikts: "Leģenda Dinamo" ir filma par hokeju. Par sviedriem un asinīm. Par to, kā rodas hokeja personības un dzimst hokeja leģendas – Helmuts Balderis, Mihails Vasiļonoks, Juris Reps, Artūrs Irbe un citi. "Leģenda Dinamo" ir par hokeja leģendas Sanda Ozoliņa pēdējo sezonu un Arta Ābola pirmo sezonu galvenā trenera amatā. Par līdz šim veiksmīgāko Rīgas «Dinamo» sezonu KHL.  «Filmā mēs būsim komandas pirmsspēles sapulcē, kuras parasti neļauj filmēt. Mēs būsim tik tuvu komandai kā neviens,» sola autors Sandijs Semjonovs.  «Mēs meklēsim atbildes uz jautājumu, kas ir hokeja panākumu pamatā. Tiksimies ar cilvēkiem, kuri veidojuši Latvijas un Rīgas «Dinamo» hokeju (Viktoru Tihonovu, Elmāru Bauri, Vladimiru Jurzinovu, Pjotru Vorobjovu, Ēvaldu Grabovski un Jāni Kvēpu). Atcerēsimies laikus, kad, lai iekļūtu hokeja hallē, vietas rindā pie kases bija jāieņem iepriekšējās dienas vakarā. Savukārt tos, kuri uz spēli bija atnākuši alkohola reibumā, publiski kaunināja, un tos, kuri pārdeva "liekās" biļetes, sauca par spekulantiem un arestēja.


Aicinām dažādu paaudžu hokeja mīļotājus, spēlētājus un dedzīgos fanus uz patīkamu kopā saietu Smiltenes kino telpās! Vietas gan jārezervē iepriekš - Smiltenes kultūras centra kasē pēcpusdienās, tālrunis 28343415. Filmu rādīs 4.decembrī pulksten 19.00, 5.decembrī pulksten 18.30, 6.decembrī pulksten 18.00, 7.decembrī pulksten 15.00 un 16.30.

Kultūra