Klāt jauna latviešu filma - “Dancis pa trim" (Es vēlos mājās pārnākt)

Latvija no vienas okupācijas ir kritusi citā. Otrā pasaules kara laikā latviešu karavīri mēģina atrast savu vietu, kas palīdzētu atjaunot valsts neatkarību. Tikmēr jauni cilvēki turpina iemīlēties, neraugoties uz nacionālo piederību un politisko pārliecību. Kristīnes Nevarauskas tēlotā Sandra nokļūst jūtu krustugunīs starp iznesīgo vācu virsnieku (Mārtiņš Freimanis) un latviešu dižkareivi (Jānis Vingris). Vai sieviete var mīlēt vienlaikus divus vīriešus? Vai nāves priekšā vīrietis piedod mīļotajai neuzticību?

"Dancis pa trim" ir filma par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45. gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, kad Atis mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, gan Otrā pasaules kara laikā. Kara laika stāsts atveidots pēc trimdas rakstnieka Voldemāra Kārkliņa romāna "Tikai mīlestība", kura pamatā ir patiess notikums: latviešu leģionāru grupai par dezertēšanu tiek piespriests nāvessods. Filmas centrā - tā saukto kureliešu (latviešu ģenerāļa Jāņa Kureļa grupējuma) traģēdija.

Filma ir arī veltījums tās dalībniekiem, kas nesagaidīja pirmizrādi: operatoram Dāvim Sīmanim, aktierim un mūziķim Mārtiņam Freimanim...

Apjomīgo filmu (gandrīz 2 stundu garumā) latviešu kino vecmeistars Arvīds Krievs veidojis vairākus gadus. Filmā vēl piedalās Lauris Reiniks, Matīss Pavītols, Mārcis Lācis, Ģirts Krūmiņš, Rihards Rudāks, Juris Bartkevičs, Kārlis Būmeisters, Rūdolfs Plēpis un citi aktieri. Mārtiņa Brauna mūzika.

Šī filma, līdzīgi kā "Rīgas sargi", paver visai maz zināmu Latvijas vēstures lappusi, padarot to par vajadzīgu jebkurai paaudzei. Uz to neapšaubāmi vedina arī otrais filmas nosaukums "Es vēlos mājās pārnākt" no pazīstamās leģionāru dziesmas.

Tuvākais - Smiltenes kinoteātris "Kino 80" filmu izrādīs līdz ar Vislatvijas pirmizrādes dienu 4.martu un to varēs skatīt orientējoši līdz 20. martam. Par to vēsta kinoteātra mājas lapa www.kino80.lv.

 

Kultūra