Koncerts "Mana roka tavējā..." notiks arī Alūksnē

No 23. decembra visu Latviju pieskandinās saviļņojoša oriģinālmūzikas programma, ko veido izcilā latviešu aktrise Rēzija Kalniņa un visu paaudžu iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilevičs – divas zvaigznes, kas spoži mirdz pie Latvijas teātra un mūzikas debesīm. Nu abi mākslinieki satiksies vienā koncertā, lai ar skatītājiem dalītos emocionālajā un sirds pieredzē.

Koncertos piedalīsies arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).

Koncerta un jaunā CD un DVD nosaukums – „Mana roka Tavējā” – aizgūts no Rudītes Losānes tāda paša nosaukuma dzejoļa, un tā tēlainais tulkojums ir ietilpīgs un visatpverošs: tiklab kā atrašanās dzīvesdrauga azotē vai  kolēģa aizvējā, tiklab – Dieva un Mīlestības pavēnī.

„Esmu nonākusi līdz absolūtai skaidrībai: mana dzīves sūtība nav gozēšanās sabiedrības centrā, par katru cenu patīkot un izpatīkot visiem un ikvienam, izdāļājot sevi sīknaudā. Abi ar Uldi šobrīd esam satikušies dzīves, prāta, sirds un emociju simboliskajās krustcelēs: ka gribas nevis dot, bet saņemt to, ko radošais gars katram no mums piedāvā,” atzīstas Rēzija Kalniņa. Viņas dabiskā muzikalitāte, pārmantota no tēta Imanta Kalniņa, nav noslēpjama, bet žilbinošais aktiertalants un personības magnētisms skatītāju un prasīgās kritikas vērtējumā viņu pelnīti iecēlis 21. gadsimta teātra mākslas elka kārtā.

"Kad Rēzija atsūtīja dziesmu tekstus, ko vēlētos izmantot jaunajai programmai un kompaktdiskam, bija skaidrs: koncertprogrammas jēga un sūtība norobežosies no jebkādas komercijas un ārišķībām, un nekādā gadījumā tā nebūs popmūzika," – tā Uldis Marhilevičs, kura kompozīcijas stilistikai raksturīgas ne tikai spilgtas melodijas, bet arī plaša spektra noskaņu diapazons: no dziļas smeldzes līdz saulainam priekam un labsirdīgam humoram.


Visi autori, kuru dzejoļi kļuvuši par pamatu koncertprogrammai „Mana roka Tavējā”, izgājuši dziļas ciešanas, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Tāda ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi autori – viņu dzīves ir garīgā skola, no kuras pamācīties aicināts ikviens.

Rēzija un Uldis pirmoreiz sastapušies 1987. gadā, bet pēcāk kopā strādājuši daudzos projektos. Iztiekot bez skaļas reklāmas un savu misiju lieki neafišējot, baznīcās koncertējuši bieži, tiesa gan – katrs atsevišķi. "Mana roka Tavējā" ir pirmā abu kopīgā koncertprogramma, kas veidota mērķtiecīgi: rēķinoties ar akustikas nosacījumiem dievnamos, svētku emocionālo tonalitāti un vienotu garīgo vēstījumu.

„Ar Uldi man īpaša saikne: arī viņš ir Dvīnis, un viņā ir tik daudz līdzību ar manu papu! Mūs vieno gan radoša trakulība, gan garīgi meklējumi. Ja līdz šim esam maldījušies te pa garīgo vertikāli, te pa reālistisko horizontāli, nu pienācis brīdis, kad saprotam, kur īsti slēpjas īstā vērtība un kam piešķirama patiesā nozīme,” atklāj aktrise Rēzija Kalniņa.

Koncerts „Mana roka Tavējā” ikkatru vedinās apjaust, ka arī klusums var būt skaņa, bet citkārt daiļrunīgāka par vārdiem izrādās mūzika. Jo ar vārdiem dažkārt viens otru pārprotam, bet mūzikā – nekad. Tāpēc programmā līdzās dziesmām skanēs arī instrumentālā mūzika, bet runātais vārds būs rūpīgi izmeklēts fragmentu kopums no Zālamana Augstās dziesmas. Ne velti taču arī mācītājs Juris Rubenis saka – tas, kas notiek starp vīrieti un sievieti, ir Dievs. Mīlestība ir Dievs. Tāpat kā daba.

Līdztekus koncertprogrammai tapis ar CD un DVD ar tādu pašu nosaukumu „Mana roka Tavējā...”

Par īpašu cenu to būs iespējams iegādāties koncertu norises vietās. CD – 7 EUR | DVD – 10 EUR

Biļetes uz koncertiem jau nopērkamas „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā.


Koncertu saraksts:


23.decembris plkst. 19:00 Dikļu pils

25.decembris plkst. 15:00 koncertzāle „Baltais flīģelis”

25.decembris plkst. 20:00 Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca

26.decembris plkst. 15:00 Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca

26.decembris plkst. 19:00 Mārupes Kultūras nams

27.decembris plkst. 14:00 Līvānu Kultūras centrs

27.decembris plkst. 19:00 Cesvaines Luterāņu baznīca

28.decembris plkst. 14:00 Talsu Luterāņu baznīca

28.decembris plkst. 18:00 Rojas Kultūras centrs

29.decembris plkst. 19:00 Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas Katoļu baznīca

30.decembris plkst. 19:00 Jelgavas Sv. Annas baznīca

2.janvāris plkst. 19:00 Ikšķiles Luterāņu baznīca

3.janvāris plkst. 18:00 Bauskas Svētā Gara Luterāņu baznīca

4.janvāris plkst. 14:00 Smiltenes Luterāņu baznīca

4.janvāris plkst. 19:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca

5.janvāris plkst. 19:00 Rīgas Lutera baznīca Torņkalnā

6.janvāris plkst. 19:00 Aizkraukles Kultūras nams

7.janvāris plkst. 19:00 Limbažu Sv. Jāņa baznīca

8.janvāris plkst. 19:00 Tukuma Sv. Trīsvienības Luterāņu baznīca

9.janvāris plkst. 18:00 Rēzeknes Jēzus sirds Romas Katoļu katedrāle

10.janvāris plkst. 14:00 Alūksnes Sv. Bonifācija Romas Katoļu baznīca

10.janvāris plkst. 19:00 Gulbenes Romas Katoļu baznīca


Kultūra