Radi savu video, piesakies konkursā un atklāj citiem rūpnieciskā īpašuma pasauli

Patentu valde aicina Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēnus – no 4. līdz 12. klasei – pieteikties video konkursā “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”.

Lai pieteiktos konkursā, ir jāizveido 2 līdz 3 cilvēku komanda, jānofilmē video (līdz 2 minūtēm), kas aicina respektēt un aizsargāt izgudrojumus, dizainu un zīmolus, un līdz šī gada 29. martam video kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesūta Patentu valdei. Labāko video autori saņems dažādas balvas, izstrādātie video tiks izmantoti arī kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un dažādos jauniešu pasākumos.

Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa un Junior Achievement Latvija un tā mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.

Iesniegto video idejas oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīgā žūrija jeb vērtēšanas komisija, kuras sastāvā darbosies Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālās grupas, Junior Achievement Latvija, kā arī Patentu valdes un Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes pārstāvji.
Konkursa rezultāti tiks izziņoti jau š.g. 12. aprīlī, savukārt apbalvošana notiks 26. aprīlī – Pasaules Intelektuālā īpašuma dienā. Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz AHHAA zinātnes centru, kā arī citas vērtīgas balvas – viedpulksteņus, bezvadu skaļruņus, kā arī prāta spēles.

Ja līdz šim neko neesi dzirdējis par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību, aicini savu skolotāju pastāstīt par to un piedalies konkursā! Mācību materiāli, kur smelties iedvesmu ir atrodami šeit: https://ej.uz/PVskolai
Konkursa nolikums un noderīga informācija par konkursu ir atrodama šeit: http://ej.uz/PVkonkurss

Konkursi