Lai ikviena sirds uzzied Alūksnes pilsētas svētkos! 34

Šogad aprit 95 gadi kopš mazajam Alūksnes miestam ezera krastā piešķirtas pilsētas tiesības. Kopš tā laika šeit dzīvojis daudz ļaužu, notikuši dažādi notikumi, pilsēta augusi, attīstījusies un mainījusies. Tādēļ šovasar visi kopā svinēsim mūsu pilsētas dzimšanas dienu, vēlot izaugsmi tai un veltot labus vārdus cits citam - šīs pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tā, lai piepildītos šīs vasaras svētku moto „Sirds uzzied Alūksnē!”.

Svētkus ieskanēs jau ceturtdien

Tā kā šovasar Alūksnes dzimšanas dienas svinības sakrīt ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 105. jubileju, tad svētku apmeklētājiem būs ļoti daudz pasākumu, no kuriem izvēlēties sev tīkamākos.

Alūksnes pilsētas svētki sāksies jau ceturtdien, 30. jūlija vakarā, kad Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu uzstāsies Ukrainas bērnu koris „Ščedrik”. Kora koncertprogrammā būs klasiskā mūzika un ukraiņu tautas mūzika. Jāpiebilst, ka koncerta apmeklētāji ir aicināti ziedot tieši šim korim.

Piektdien pilsētas svētku norises turpināsies ar aktivitātēm, kas notiks ERASMUS+ programmas jauniešu apmaiņas projekta ietvaros - Alūksnes Bērnu un jauniešu centra rīkotajās radošajās darbnīcās aicināts ikviens jebkurā vecumā, lai iemācītos ko jaunu un darbotos kopā.

Vakarā galvenā notikumu vieta būs Alūksnes Pilssala. Tā kā sestdienas vakarā savu jubileju svinēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, tad alūksniešiem ierastais mūzikls šogad būs skatāms jau piektdienas vakarā. Vēlāk, no pulksten 22.00 Pilssalā pie pašvaldības aģentūras „ALJA” ēkas ballē muzicēs Jānis un Atis Auzāni. Stundu – no pulksten 23 līdz 24 sagaidīsim īpašos viesus – grupu „Boney – M”, kas ļaus visiem atgriezties 70 – 80 gadu mūzikā. Savukārt pēc tam atkal turpināsies balle, kurā par muzikālo pavadījumu rūpēsies brāļi Auzāni un DJ Aivis (Latvijas Radio 2).

Aicinām gan alūksniešus, gan pilsētas svētku viesus savlaicīgi iegādāties ieejas biļetes uz šiem pasākumiem, lai svētku dienā biļešu iegāde neradītu liekus sarežģījumus. Īpaši to aicinām darīto tos, kas plāno doties uz „Boney M” koncertu, kā arī uz pasākumu ierasties laikus, jo būs stingrāki drošības nosacījumi.

Sestdien bagātīgs svētku aktivitāšu klāsts

Sestdien visi pilsētas svētku notikumi būs bez maksas, tie sāksies jau no agra rīta un turpināsies līdz pat naktij dažādās vietās pilsētā. Dienas pirmajā pusē svētkus svinēsim Alūksnes Jaunās pils apkārtnē. Te noritēs amatnieku tirgus, kam pieteikties vēl iespējams līdz 30. jūlijam, sazinoties ar Alūksnes muzeju pa tālruni 29205295.

Pilsētu no rīta modinās folkloras kopas un deju kolektīvi, varēs vērot zirgu izjādes paraugdemonstrējumus. Alūksnes muzejā skatāma novada mākslinieku gleznu izstāde „Ziedi sajūtās”, bet paši mākslinieki uz tikšanos un dažādu radošu darbošanos ikvienu svētku apmeklētāju aicinās ārpusē pie pils „Mākslas pļavā”. Turpat blakus darbosies arī brīvā skatuve, kur ielu muzikanti papildinās mākslinieku radošo veikumu.

Notiks arī dažādas sportiskās aktivitātes. Dienas pirmajā pusē Jaunās pils apkārtnē Latvijas Biatlona federācija ikvienu aicinās izmēģināt šaušanu pa biatlona mērķiem kopā ar mūsu novadnieku, biatlonistu Andreju Rastorgujevu.

Viens no jaunumiem sadarbībā ar autosporta klubu „Alūksne” būs novada balvas izcīņa inerces minikāros. Ikviens, kas jūt sevī aicinājumu, var izgatavot savu braucamrīku, kas sacensībās tiks palaists no paaugstinājuma un par uzvaru cīnīsies tie, kuri spēs noripot lielāku attālumu. Sacensību nolikums ir publicēts www.aluksne.lv. Bez tam notiks arī Alūksnes džudistu paraugdemonstrējumi, kluba „Spēka pasaule” aktivitātes, galda tenisa sacensības.

Pilsētas svētku apmeklētāji aicināti piedalīties akcijā „Uzaud jostu Alūksnei”. Arī pilsētas svētku laikā Tautas lietišķās mākslas studija „Kalme” Jaunās pils telpās piedāvās iespēju ieaust kādu rindu Alūksnes spēka jostā.

Turpinot pērn 1. Vispasaules Malēniešu svētkos aizsākto labdarības bumbu dzīšanu, Alūksnes un Apes novada fonds arī Alūksnes pilsētas svētkos aicina iesaistīties šajā akcijā un iegādāties labdarības akcijas karti, tā ziedojot 14. Projektu konkursa norisei. Bumbas ar iegādāto karšu numuriem svētku dienā tiks ielaistas pils parka dīķī, dzītas uz otru krastu un zvejotas laukā. Izlozes kārtā karšu īpašnieki iegūs akcijas labvēļu sarūpētās balvas. Kartes var iegādāties fonda biroja Dārza ielā 8a (Sabiedrības centrā).

Suminās jaundzimušos alūksniešus

Pulksten 14 svētku aktivitātes pārcelsies uz lielo skatuvi pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11. Te pirmie muzicēs džeza grupa „Stella band”. Pēc tam pie lielās skatuves sagaidīsim dzimšanas dienas gājienu „Lai dzīvo sveiks!”, kas pulksten 14.30 sāksies pie Jaunās pils. Tas būs veltīts pilsētas jubilejai un jaundzimušajiem alūksniešiem, kas mūsu pilsētas iedzīvotāju pulkam pievienojušies no pagājušajiem pilsētas svētkiem līdz šiem. Aicinām ikvienu veikalu, uzņēmumu, iestādi, ģimeni, draugu un domubiedru grupu saposties kā jubilejas viesiem un iesaistīties šajā gājienā. Svētku gājienam noslēdzoties pie lielās skatuves, tiks sumināti mazie alūksnieši, tādēļ aicinām ikvienu Alūksnes ģimeni, kam mazulis nācis pasaulē laikā no iepriekšējiem līdz šiem pilsētas svētkiem, pievienoties gājienam vai ierasties pulksten 15.00 pie skatuves Dārza ielā 11, jo Alūksnes novada pašvaldība būs sarūpējusi īpašu velti un diplomu, kas apliecina mazuļa pievienošanos Alūksnes iedzīvotāju pulkam. Šim notikumam sekos īpaši bērniem sarūpēta koncertprogramma. Vēlāk pēcpusdienas muzicēšanu latviskās noskaņās pulksten 16 lielajā skatuvē Dārza ielā noslēgs grupa „Zaļā galma kapella”.

Dārza ielā lielā skatuve savu darbību atsāks vakarā, kad svētku apmeklētāji varēs sadziedāt kopā ar Latvijas Nacionālā teātra ansambli „Drama” un Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju kori „Atzele”. Pasākumu muzikāli pavadīs un ballītei sagatavos arī vietējo mūziķu – Mārča Kalniņa, Uģa Pūpola, Zigmāra Krūmiņa un Aigara Stebera muzikālā apvienība „Muza”, vēlāk ballē muzicēs vietējās grupas, bet Ojāra Vācieša ielā notiks dīdžeju parāde. Pusnaktī svētku apmeklētāju priekam debesīs uzvīsies salūts, kas drošības apsvērumu dēļ atkarībā no laika apstākļiem notiks vai nu pie administratīvās ēkas vai – sausa laika gadījumā – pie Jaunās pils.

Svētdien, kā ierasts, kapusvētkos Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos tiksies alūksniešu dzimtas, bet pulksten 13.00 Tempļakalnā ikviens aicināts uz Jāņa Lūsēna jaunās muzikālās apvienības „Promenāde” koncertu.

Būs satiksmes ierobežojumi

Sakarā ar Alūksnes pilsētas svētku pasākumiem nedēļas nogalē satiksmei būs slēgtas vairākas ielas vai to posmi:

Dārza iela posmā no Tirgotāju ielas līdz Helēnas ielai - no 31. jūlija pulksten 8.00 līdz 2. augusta pulksten 13.00,

Pilssalas iela posmā no Pilssalas tilta līdz Pilssalas ielai 10 no 31. jūlija pulksten 16.00 līdz 2. augusta pulksten 4.00,

Pils iela posmā no Ojāra Vācieša ielas līdz Rijukalna ielai 1. augustā no pulksten 6.00 līdz pulksten 16.00,

Ojāra Vācieša iela no Pils ielas līdz Pilssalas ielai 10 no 1. augusta pulksten 6.00 līdz 2. augusta pulksten 4.00,

Latgales iela posmā no Dārza ielas līdz Uzvaras ielai no 1. augusta pulksten 13.00 līdz 2. augusta pulksten 4.00.

Lai svētki sagādātu vairāk prieka nevis grūtību, aicinām alūksniešus pasākumus, cik vien iespējams, apmeklēt, pārvietojoties ar kājām, ne ar auto. Ja tomēr brauksiet ar auto, aicinām ievērot ceļa zīmes un novietot to vietās, kur tas ir atļauts - stāvvietās luterāņu baznīcas apkārtnē, Skolas ielā, jaunajā stāvlaukumā pie Alūksnes kultūras centra. Stāvlaukumi būs bezmaksas.

Alūksnē – papildu reisi uz kapusvētkiem

Svētdien, 2. augustā Alūksnes kapusvētku laikā maršrutā autoosta – kapsēta – autoosta tiks nodrošināti papildus satiksmes autobusu reisi. No autoostas uz kapiem intensīvie papildus reisi kursēs laika posmā no pulksten 9 līdz 12. No autoostas autobusi aties tiklīdz būs piepildījušies ar pasažieriem. Savukārt no kapsētas uz autoostu līdzīgā veidā ar papildus reisiem varēs nokļūt laika posmā no pulksten 12 līdz 15. Jāuzsver, ka autobusu reisi laikā no pulksten 9 līdz 15 pasažieriem būs bez maksas, jo tos apmaksās Alūksnes novada pašvaldība.

Arī vairākas pagasta pārvaldes organizēs kopīgu transportu uz kapusvētkiem un atpakaļ. Tā Jaunalūksnes pagasta pārvalde aicina pieteikties iedzīvotājus, kas vēlētos izmantot šo transportu, zvanot pa tālruņiem 64354064 un 25447781 līdz 30. jūlijam. Jaunannas pagasta pārvaldes autobuss kursēs uz Alūksnes kapusvētkiem šādā maršrutā: Lēģernieki pulksten 9.30, Jaunanna 9.40, Rūķīši 9.50, Ievedne 9.55, Anna 10.05. Informāciju par autobusa atiešanas laiku pēc kapusvētkiem precizēs šoferis uz vietas. Mārkalnes pagasta pārvalde organizē transportu uz Alūksnes kapusvētkiem  pulksten 9.00 no Ponkuļiem pa maršrutu: Ponkuļi – Volkova – Blekteskalns – Mārkalne – Cirakalns – Zīles – Alūksnes kapsēta. Atpakaļbraucēji vienosies par izbraukšanas laiku. Malienas pagasta pārvalde 2. augustā pulksten 9.30 organizē bezmaksas transportu uz Alūksnes kapusvētkiem maršrutā Maliena “Brenci” – Alūksne – Maliena „Brenci”.

Svētku programma www.aluksne.lv.


Komentāri 34

Boņuks

Nekā normāla laikam nebraukšu pie malēniešiem .

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 09:27

tre

tas labi, būs mums jaukāks vakars!

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 13:15

Boņuks

Nekā normāla laikam nebraukšu pie malēniešiem .

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 09:27

Boņuk, dēliņ!

Nevienam jau tu neesi vajadzīgs.

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 22:49

mūūū....

a man vienalga ko jūs visi te domājiet, man galvenais, lai mans padir$enis nepazustu.....mūūū.....

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 12:46

.....

Šodien beidzot sapratu, kādēļ ietves ir tik drausmīgi platas uztaisītas. Izrādās lai rikšai vieta būtu. lepni aizlidoja pa ietvi. Gājēji muka uz visām pusēm

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 14:35

Nuša hai

Nu malēnieši varēsat atkal ap*** viens otru skaudīgie un virsdegunīgie un tizlie DDDD:) savā lauztajā čangaļu mēlē !!! fakuci

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 16:25

Tai Nušai, kurai hai

Laikam pati arī tomēr esi cēlusies no tiem pašiem malēniešiem, kurus tagad apdi...s, citādi jau neinteresētos un nelīstu te lasīt. Bet skolā gan maz esi gājusi, ja nezini, ka malēniešu mēle krietni atšķiras no čangaļu mēles, jo malēnieši un čangaļi nav viens un tas pats!
Iepūt! Mums vienalga ko tādi, kā tu domā par mūsu valodu. Es vismaz pieturas zīmes tekstā protu salikt.

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 21:11

to Tai Nušai, kurai hai

Esmu dziļš čangals un nekādu atšķirību neredzu starp malēniešu un čangaļu runu, tie paši latgaļi vien ir, tikai katrā kaktā tie latgaļi runā savādāk. Tad jau Dagdas un Līvānu izrunas atšķiras daudz vairāk, vai piemēram Kupravas un Ilūkstes. Malēnija tipiska čangaliena vien ir un nav ko te malēniešiem taisīties par nez kādiem čiuļiem.

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 01:13

Nušai hai

Čangaļi valodu nelauž, viņi drīzāk runā mīksti. Laužam tikai mēs - malēnieši. Un varam būt lepni par sevi tāpat kā arī čangaļi. Un ej tu ieskrieties! DDDDDDDDDDDDDD

pirms 5 gadiem, 2015.08.02 11:11

???

vai tad rikša riņķo pa ietvi?? Vēl vienas šausmas uz ietvēm?

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 19:40

Atbilde

Rikša riņķo pa Alūksnes muižas parku nevis pa gājēju ietvi. Es arī braucu, esmu ļoti apmierināts un patīkami pārsteigts par interesanto braucienu. Nevajag pārspīlēt, ka gājēji mūk uz visām pusēm, kad rikša nelielu gabaliņu brauc pa ietvi. Būsim iejūtīgāki un saprotoši par katru interesanto piedāvājumu. Lai mums visiem skaisti svētki.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 05:58

To Atbilde.

Nav gadījies muižas parkā sastapt, bet gan uz Vācieša, Pils dārza, Tirgotāju ielām un ietvēm gan esmu sastapis. Piemēram vakar kaut kur ap diviem dienā, lepni nogriezās no Vācieša ielas uz Pils ielas ietvi virzienā uz Pili. Tie gājēji pamuka uz visām pusēm. Pagājušajā nedēļā lepni lietus laikā pa centru minās. Tā kā nestāsti ka tikai pa muižas parku riņķo. Un muižas parkā arī cilvēki staigā, un CSN ir domāti visiem, arī rikšām

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 09:03

arī atbildei!

Jā, pa Dārza ielu un Helēnas arī!!!
Tā vien šķiet, puisis beidzot ticis pie veļuka, ar ko pusdienlaikā mājās aizskriet!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 09:16

...

arī labi, vismaz savējam ritenis nodrošināts, lai nav ar kājām jāstaigā. To mēs mākam lieliski!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 09:28

Dāvis

Ko Jūs visi no tā saprotat...:) Vienkārši pusdienlaikā klientiem tiek piegādātas siltas pusdienas,labs bizness ar rikšu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 11:08

pilnīgi no malas

Nu beidziet! Vai jums žēl? Vadīt to rikšu un vizināt ķermeņus, nav nemaz tik viegli, domāju, ka slodze baigākā. Cilvēkam bez tam ir vēl pamatdarbs, kurš jāpaveic. Tas aparāts nenodils, ja arī cilvēks aizmīsies iekost pusdienas šad tad - varbūt citādi nevar uzspēt. Ko tad nevaimanājat par tiem, kuri brauc ar valsts benzīnu, lūk tur gan sanāk tēriņi !!!!!!!! Atraduši grēkāzi - cilvēku, kurš pats ar savām kājām min pedāļus... Esiet acīgi tur, kur vajag!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 10:35

tiem, kas nezin

Tas ir elektoagregāts

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 13:57

??

kas tikmēr notiek pamatdarbā????

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 14:12

x

žēl jau nav, tikai man no pamatdarba brīvā laikā neviens pa velti neko nedod, drusku tā kā netaisnīgi, jo tā tomēr ir visu iedzīvotāju nauda, kas tiek tērēta uz nebēdu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 16:58

riksi

Man arī nav žēl, es neietu mīt tos pedāļus, mani mulsini tikai tas fakts, ka darbu pašvaldības iestādēs dabū TIKAI ar pašvaldību saistīti cilvēki, nekad ne viens no malas!!!
Var būt, kādam no bezdarbniekiem, tas darbiņš būtu bijis vairāk vajadzīgs??!!
Nu , vāraties vien tālāk, savā sulā, kamēr paliksiet vieni , visā Alūksnē!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 17:35

ta nu...

kas ŠAI GADĪJUMĀ tik ļoti tiek tērēts? pedāļu minēja enerģija? gultņi baigi nodilst? tiešām gan - skaitiet labāk bākās ielietos litrus un prezentāciju rautus, ja gribat reālu kopnaudas tērēšanu redzēt. bet šito lielo veļļuku ne pats tas velosipēdists prasīja, ne pats sevi par to mīdītāju ir iecēlis. es domāju, uzlika cilvēkam kā sakas uz kakla.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 17:38

...

kā sakas uz kakla arī muzejā ielīda? Nesmīdiniet.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 18:05

ta nu...

neko tuvāk nezinu, bet katrs kaut kur strādā. ko nozīmē ielīda? darbu vajag, vieta ir, piesakās, cilvēku pieņem... kāds tur grēks? nebūtu šis cilvēks, būtu cits.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 18:15

redz

Skatos, plaša diskusija, domāju, par Pilsētas svētkiem te daži Alūksnes prātvēderi priecājas un spriež, bet izrādās, noņemas ar jaunās velorikšas kritizēšanu. Nekas nav labi, neviens jaunums nav pa prātam. Tā jau ir diagnoze...

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 20:06

riksi

atkārtošos īpaši Tev!
laikam jau pilsētas ļaudīm nepatīk, ka visus darbiņus, ko piedāvā novada dome, ir cienīgi darīt TIKAI domei pietuvinātas personas!
Pat to sūd,, a rikšu min ...... , paši zināt , kas,
Jā, mums , nav pa prātam, visa šitā radu būšana, un, ko nu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 22:44

parks

Tas labi ,ka svētki ,ceru ka pēc vairākiem gadiem tiks uzcelts cietoksnis uz Pilssalas,tad vispār skauģi prātu zaudēs.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 21:07

parkam

No kā zaudēt prātu? No butaforijas, dekorācijas? Emocionāli daudz vairāk uzrunā kaut drupas, bet īstas - kuras pieredzējušas senos laikus, to cilvēku pieskārienus, piedzīvojušas acu skatienus, vaidus un smieklus.
Var uzbūvēt jebko ar mūsdienu iespējām, bet tas nebūs cietoksnis, tāpat kā jūs, kungi un dāmas, nebūsiet grāfi, ķeizari, karaļi. Arī tikai butaforija.
Vai tur būtu ko skaust? Bet, ja jūsu apziņai tas glaimo, domājiet tā!
Tikai neķēmojieties ar senatnes lietām. Ka nenotiek kā dažu piramīdu pētniekiem...

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 21:34

parkam>parkam

manuprāt, parks vienkārši ieŗca par tematu, neņem visu tik nopietni!

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 22:27

nu, vai zin

te kāds, laikam grib būt mūžam dzīvs un pie varas palikt arī mūžīgi, vai tā ir pēdējā agonija, jo saprot, ka vairs netiks ievēlēti un tā Eiropas maciņa arī vairāk neredzēs! Pārāk maz tā ,,saproti", Tev S-----ņ, lai ķertos pie tik grandioziem projektiem un metiem! Nevajag lēkt augstāk par to vietu uz kuras sēdi!

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 20:19

suns Bonis

Tikko dzirdēju pāris plikššķus no salas puses, laikam Boney – M pārstāvji no tāssaules purkšķus palaida...

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 01:23

nealūksne

Biju no diezgan tālas malas aizbraukusi uz Bony M, paldies par šo iespēju paklausīties un atcerēties jaunību,,,vīlusies biju vien tajā, ka pie skatuves bija purvs, kādēļ necēla skatuvi pils parka estrādē?
'Padejot nebija kur, ja nu vienīgi pusstops iekšās un ar plikām kājām!
Bet paldies! Alūksne ir skaista!

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 14:38

vAAAAAV

Lūk, vismaz būs ko acerēties! Perfektās lietas aizmirstas, bet šis vakars paliks atmiņā par skaisto Alūksni dejā, dubļos!

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 18:20

Zane

Gājiens tāds pliekans sanāca:) Nesapratu tā jēgu.

pirms 5 gadiem, 2015.08.02 10:47

Kultūra