Latvijas Radio kora koncertprogramma "Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja mūzikā"

22. aprīlī, 19:00 Alūksnes Kultūras centrā visus mūzikas, mākslas un dzejas mīļotājus sagaida lielisks notikums – Latvijas Radio koris ar diriģentu un kora māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu priekšgalā uzstāsies koncertprogrammā "Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja mūzikā"!

Latvijas Radio koris ir viens no Eiropā labākajiem kamerkoriem un šajā koncertprogrammā varēsim sagaidīt emocionālu stāstu un sajūtu piedzīvojumu, kas radies no jau iepriekš izskanējušiem un plašu atsaucību ieguvušiem koncertu cikliem “Vācietis. Klavierkoncerts” un “Imants un Ziedonis”.

Šajā koncertā klausītājiem būs iespēja izbaudīt Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša un Artūra Maskata sadarbību un radošo savīšanos gan ciešā emocionālā saiknē, gan garīgās esības būtības meklējumos.

Stingri turēdamies pie Ojāra Vācieša vienmēr paceltā karoga, Imants Kalniņš iet rokrokā ar Imantu Ziedoni – kā filosofs publicists, kā virzienrādītājs, kas vējagriežu nebaidās, kam nebūtiskas bažas – ko par mani domās, ja es raudāšu; kas nekautrējas savas dvēseles kailuma un mīlestības spēka. Koncertā mūzika mijas ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem dzejoļa lasījumu jeb jēdzienu spēlēm, kas ierakstītas Latvijas Radio pirms desmit gadiem, godinot dzejnieku 70. dzimšanas dienā.

Komponists Arturs Maskats: “Ojārs Vācietis ir vienīgais dzejnieks, kas iet caur visu manu dzīvi. Ne tikai laiks un citi cilvēki, arī es pats esmu mainījies, bet Vācietis ir palicis nemainīgs lielums.”

Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava: “Skaistākā un grūtākā lieta ir nemēģināt neko izdomāt, vai tas ir jauniestudējums vai iestudējuma atkārtojums, bet veidot to uzvedumu, kāds mums pašlaik liekas vistuvākais. Iespējams, atkal pēc desmit gadiem mēs liksim akcentus uz citiem dzejoļiem.”

Kopā ar Latvijas Radio kori koncertprogrammā piedalās arī Dace Kļava (klavieres), Arturs Noviks (akordeons), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Mārtiņš Zilberts (klavieres).

Kultūra