Leģendu nakts vilina 2

Dažādos Latvijas novados 26.oktobrī savas durvis vērs pilis un muižas, ļaujot izbaudīt to īpašo atmosfēru, iepazīt leģendu stāstu un teiku noslēpumaino burvību. Alūksnes novadā būs iespēja doties uz divām muižām - Alsviķos un Jaunlaicenē.

Sākoties Leģendu naktij, savas durvis vērs Alsviķu muiža. Jau pulksten 16.00 Alsviķu arodskolas svētku zālē notiks tematisks pasākums „Ceļā uz Leģendu nakti”. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Alsviķu muižas pils vēsturiskajiem pagriezieniem, varēs klausīties audzēkņu leģendu lasījumus, vērot improvizācijas spēles, baudīt pavisam nelielas uzkodas, kuras būs pagatavojuši skolas pavāru grupas audzēkņi. Iespēja būs arī nedaudz malkot no vēstures pagrabiem. Pasākuma noslēgumā, pils ļaužu pavadīti, pa gaismas ceļu apmeklētāji varēs iziet goda apli. “Šis ir pirmais gads, kad piedalīsimies Leģendu naktī, tāpēc mums tā būs pavisam jauna pieredze, taču apmeklētājus gaida tiešām interesanta programma. Visi nakts pasākumi būs par brīvu” informē Alsviķu arodskolas projektu vadītāja Jūlija Freimane. Vairāk informācijas var iegūt pa tālruni: 29140665.

Arī Jaunlaicenes muiža Leģendu naktī piedalīsies pirmo reizi. Tur norisināsies muižas leģendas iepazīšana, kā arī notiks zeķu lāpīšana. “Apmeklētājiem mācīsim īpašu baroneses zeķu lāpīšanas metodi. Arī pati baronese būs ieradusies un katrs atnākušais varēs ar viņu parunāties,” stāsta Jaunlaicenes muižas muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Inga Strauta. Šis pasākums būs par maksu, taču bezmaksas ieeja būs diviem grupu pavadoņiem, pirmsskolas vecuma bērniem, cilvēkiem ar invaliditāti (visas grupas) un viņu pavadoņiem, Latvijas muzeju darbiniekiem, Starptautiskās muzeju padomes biedriem, kā arī Jaunlaicenes muižas muzeja draugu kartes uzrādītājiem. Vairāk informācijas - pa tālruni 29356277 vai  26354396.

Komentāri 2

interese

Kapēc nav nevienas no Alūksnes 3 pilīm? Muzejnieces turpina čučēt un naudiņu saņemt.

pirms 7 gadiem, 2013.10.19 22:49

***

Nav ideju, nav darbā ieinteresētu cilvēku un nav arī pasākumu. Nu ko, piemēram, Alūksnes muzejā var parādīt?

pirms 7 gadiem, 2013.10.28 18:52

Kultūra