Liec pie lūpām kausu! 1

Ziemeira mazpulka vadītājs Jānis Bērtiņš ierosinājis izveidot alus kausu izstādi, kas tagad redzama pagasta pārvaldes foajē. Tajā redzami septiņi J.Bērtiņam un mazpulkam dāvātie kausi, kā arī citu pagasta iedzīvotāju atnestie kausi gan no māla, gan no stikla.

J.Bērtiņš šobrīd atrodas mazpulku nometnē Valkas novada Kārķos, kur viņam uzdāvināts vēl viens alus kauss, kad uzzināja - veidojas kolekcija un iekārtota pat izstāde. Šis kauss esot neparasts, jo gatavots no māla un koka. Interesanti, ka J.Bērtiņš nu jau daudzus gadus alu nelieto, bet kausi vairojas. Telefona sarunā Jānis sprieda, ka droši vien viņu neaizmirsīs nometnes dalībnieki gada īsākajā naktī, ko svinēs Kārķos, jo viņš esot vienīgais Jānis starp dalībniekiem. Ierastajos vasaras saulgriežu svinību datumos Jānis būs mājās.


Izstāde liecina, ka tās veidošanā atsaucīgi ir bijuši daudzi. Turklāt par katru kausu droši vien ir savs stāsta. Taču ir skaidrs, ka alu no kausa dzer tie, kam nav vienalga, no kāda trauka baudīt vasaras saulgriežu un iecienīto senču dzērienu. Katrā ziņā Līgo un Jāņu diena ir īstais laiks, lai parādītu un secinātu, kādus kausus labāk izmantot putojošajam dzērienam.

Komentāri 1

Kultūra